.

.

New
Ретки Прекрасен Пар Кинг Династијата(1736-1795) Сребро Kylin

Ретки Прекрасен Пар Кинг Династијата(1736-1795) Сребро Kylin

DEN 4392.00
DEN 5355.84

Стока
Достапно.


Драги пријатели , ова е еден пар на ретки Кинг Династијата сребро kylin .Тие се направени од бакар сребро алуминиум . Тие се доста ретки и нивниот занает резба се многу уникатна.Тие покажуваат Кинески античките брилијантна историја, култура и напредни занает одлуки техника. Тие исто така се симбол на среќа и задоволство.Тие ќе ви донесе долговечност, среќен, богат и среќа , тие се убави работа на уметноста, собирање вредност и украсни вредност се многу висок!Ве молиме да не ги пропушти,понудата со доверба !

Детали

Тема:
Маскота
Бренд Име:
edmoogrel
Регионален Функција:
Кина
Големина:
16cm*16cm
Вредност:
Има многу добра вредност за собирање
Употреба:
Антички и збирки
Деценија:
1736-1795
Место на Потекло:
CN
Свеж

Избор на клиенти