.

.

New
Ретки Карактеристична Кинг Династијата бронзена Статуа Буда heade,4 лицето ,со Бесплатен превозот

Ретки Карактеристична Кинг Династијата бронзена Статуа Буда heade,4 лицето ,со Бесплатен превозот

DEN 2205.00
DEN 2688.48

Стока
Достапно.


Драг пријател, ако имате поглед на оваа точка, јас сум сигурен дека ќе ви се допадне. Ако ви се допаѓа Кинески антиквитети, ве молиме да не ја пропуштајте толку ретки и прекрасен објект. ова е Ретка Карактеристична Кинг Dynasty Statue сребро овци,еден пар ,Таа е направена од Сребро бакарни легури. Тоа е многу ретка и традиционалните резба е многу уникатна. Тоа покажува Кинески античките брилијантна историја, култура и напредни занает одлуки техника. Тоа има многу голема колекција вредност. Понудата со доверба и не пропуштајте ја! Со среќа! Времето ќе почнуваат да се соберат или страствен колекционер, ова е објект што не сакате да ја пропуштиме. Понудата со доверба

Детали

Бренд Име:
edmoogrel
Тема:
Животните
Регионален Функција:
Кина
боја:
бронза
Вредност:
Има многу добра vaalue за собирање
Употреба:
украсување и збирки
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Големина:
12cm(h)*10.5cm(d)
Свеж

Избор на клиенти