.

.

New
Ретки Карактеристична Кинг Династијата Статуа бакар Кинески змеј,еден пар,Бесплатен превозот

Ретки Карактеристична Кинг Династијата Статуа бакар Кинески змеј,еден пар,Бесплатен превозот

DEN 3590.00
DEN 4224.00

Стока
Достапно.


Драг пријател, ако имате поглед на оваа точка, јас сум сигурен дека ќе ви се допадне. Ако ви се допаѓа Кинески антиквитети, ве молиме да не ја пропуштајте толку ретки и прекрасен објект. ова е Ретка Карактеристична Кинг Династијата Статуа бакар Кинески змеј,еден пар ,Таа е направена од Сребро бакарни легури. Тоа е многу ретка и традиционалните резба е многу уникатна. Тоа покажува Кинески античките брилијантна историја, култура и напредни занает одлуки техника. Тоа има многу голема колекција вредност. Понудата со доверба и не пропуштајте ја! Со среќа! Времето ќе почнуваат да се соберат или страствен колекционер, ова е објект што не сакате да ја пропуштиме. Понудата со доверба

Детали

Тема:
Животните
Материјал:
Метал
Регионален Функција:
Кина
Вредност:
Има многу добра vaalue за собирање
Употреба:
украсување и збирки
Големина:
10cm(L)*7cm(W)*24cm(H)
Свеж

Избор на клиенти