.

.

New
Кинески Стариот Гроздобер 8Стариот Тибетански Месинг Будизмот Bodhisattva Sakyamuni Статуата на Буда декорација МЕСИНГ фабрика места

Кинески Стариот Гроздобер 8Стариот Тибетански Месинг Будизмот Bodhisattva Sakyamuni Статуата на Буда декорација МЕСИНГ фабрика

DEN 3306.00
DEN 3936.00

Стока
Достапно.

Не пропуштите оваа шанса да го добие .Ова е голем дел од вредни за собирање, вредни лични измени или многу добар присутни.
Бронза. Мулти-се однесува на древните Кинески bronzes, популарна во Неолитскиот доцна за да на Qin и Хан династии, да повеќето исклучителна Shang и Zhou артефакти,. Древните Кинески bronzes, нашите предци на голем придонес на човековата цивилизација, археолошките податоци од тековната точка на гледање, појавата на Кинески bronzes, подоцна од некои други места во светот, но на скалата на употребата на бронза, лиење процес пластични уметности и сорти, bronzes немаат место во светот може да се спореди со древниот Кинески bronzes. на рачно производство е многу фини со неверојатна detailling. Но, за сиромашните на комуникација, Тибетската свети уметност и Кинески култури е многу тешко да се биде достапна на целиот свет, за среќа, во денешно време имаме интернет најмалку. Потоа, bronzes на carcass почна чистење, декорација постепено поедноставен. Ние сакаме нашите ТИБЕТСКАТА онлајн продавница ќе донесе среќа на сите, кои го најдете радост во Буда е учења, иднина Buddhas. Ова е древниот Кинески bronzes во историјата на светската уметност зазема единствена позиција и една од причините кои предизвикуваат универзална внимание. Пуштена Хан период, со порцелан и лак во секојдневниот живот, намалена бакар сад сорти, едноставна декорација, пред се обични, потенок carcass. Првично се појави мали алатки или додатоци.

Детали

Бренд Име:
HUARONGKANGYOU
Регионален Функција:
Кина
Материјал:
бакар месинг
Тема:
Луѓе
Свеж

Избор на клиенти