.

.

New
собирање на СТАРИ бакарни Елаборирање на Старите занаети Месинг Исклучителна Кинески Месинг Статуа - Голема Глувчето Draging Голема Торба Злато и Мали Глувци

собирање на СТАРИ бакарни Елаборирање на Старите занаети Месинг Исклучителна Кинески Месинг Статуа - Голема Глувчето Draging

DEN 1072.00
DEN 1392.00

Стока
Достапно.

, Имам еден сон за споделување на стариот Тибетански и Кинески култури со луѓето во целиот свет. Ние сме продажба на уметнички дела и колекционерски предмети во Пекинг ,Кина уште од 1996. Древните Кинески bronzes, нашите предци на голем придонес на човековата цивилизација, археолошките податоци од тековната точка на гледање, појавата на Кинески bronzes, подоцна од некои други места во светот, но на скалата на употребата на бронза, лиење процес пластични уметности и сорти, bronzes немаат место во светот може да се спореди со древниот Кинески bronzes. Услуги крајот кон почетокот на Западен Zhou bronzes најславни е разновидна, енергични, достоинствени, натписи постепено се издолжени неповолен Богатите шема. Првично се појави мали алатки или додатоци. Но, за сиромашните на комуникација, Тибетската свети уметност и Кинески култури е многу тешко да се биде достапна на целиот свет, за среќа, во денешно време имаме интернет најмалку.
Опис
Тука е Кинески Бакар Бронза Народни Guardion Статуа на Лав Храм Вратата Knocker Пар, Како што можете да видите на сликата, Тоа е во добра состојба, и беше создадена од страна на квалификувани занаетчии во традиционален стил со парична казна handcrafts.Материјал : Месинг големина : L : 4.
Бронза. Не пропуштите оваа шанса да го добие . Мулти-се однесува на древните Кинески bronzes, популарна во Неолитскиот доцна за да на Qin и Хан династии, да повеќето исклучителна Shang и Zhou артефакти,.

Детали

Материјал:
бронза
Бренд Име:
HUARONGKANGYOU
Регионален Функција:
Кина
Тема:
Маскота
Свеж

Избор на клиенти