.

.

New
бизнис Бакар Лав Украси Ванг Бутик Градот Куќа Дома Декорација за Статистика Подароци и Сувенири трговија на големо, фабриката МЕСИНГ Уметности

бизнис Бакар Лав Украси Ванг Бутик Градот Куќа Дома Декорација за Статистика Подароци и Сувенири трговија на големо, фабриката

DEN 1175.00
DEN 1728.00

Стока
Достапно.

Познатиот бронза кастинг производители Tangxian Будизмот во бронза занаетите фабрика специјализирана во производство : бронза, антички бронза, бронзени скулптури и други Бронза Занает, да се вид на мапата обичај преработка, за да ви овозможи со најниски цени на bronzes, добредојдени да се купи!
Бронзени Занает вовед.
Бронза. Меѓу доцна Пролет и Есен и Завојуваните Држави, да го промовира користењето на железо, бакар алатки се помалку и помалку. Потоа, bronzes на carcass почна чистење, декорација постепено поедноставен. Ова е древниот Кинески bronzes во историјата на светската уметност зазема единствена позиција и една од причините кои предизвикуваат универзална внимание. Услуги крајот кон почетокот на Западен Zhou bronzes најславни е разновидна, енергични, достоинствени, натписи постепено се издолжени неповолен Богатите шема. Навистина е направен од бронзени боја е многу убава, златен каки, само малку по малку станува зелена рѓа закопан во земјата. Пуштена Хан период, со порцелан и лак во секојдневниот живот, намалена бакар сад сорти, едноставна декорација, пред се обични, потенок carcass. На почетокот на Xia Династија бронзени садови и оружје.
Големина : 14 x x 6. Првично се појави мали алатки или додатоци. Древните Кинески bronzes, нашите предци на голем придонес на човековата цивилизација, археолошките податоци од тековната точка на гледање, појавата на Кинески bronzes, подоцна од некои други места во светот, но на скалата на употребата на бронза, лиење процес пластични уметности и сорти, bronzes немаат место во светот може да се спореди со древниот Кинески bronzes.

Детали

Регионален Функција:
Африка
Материјал:
Бронза Бакар
Тема:
Луѓе
Свеж

Избор на клиенти