.

.

New
Подводни Видео Камера Систем со 4,3 LCD Монитор & Двојна HD 600 TVLCamera за Подводни & Overwater & Li-Батерија Изградена-во

Подводни Видео Камера Систем со 4,3 LCD Монитор & Двојна HD 600 TVLCamera за Подводни & Overwater & Li-Батерија Изградена-во

DEN 4424.00
DEN 6144.00

Стока
Достапно.


Вашето задоволство е наша вечна потрага.2 мега пиксели Подводни 0.3 инчен голем TFT екран во боја, и дефиницијата на камерата е до HD 600 TV линии, што е појасна од 420 TV линии камера. и следење на сајтот.
1, Една година гаранција за производ ќе нареди од нас!
2, Ние не можеме да им понудат гаранција услуга за производи кои имаат вештачки штета, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на : bumped од страна на корисникот / падне во вода од страна на корисникот / расклопување од страна на корисникот / други вештачки штета откриен од страна на официјалниот сервис центар. Како на следната слика, ве молиме да ни даде Целосна 5 Ѕвезди, ако сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа не само што е голема и екран во боја, но, исто така, има hight дефиниција камера која има HD 600 ТВ линии.
4, За DHL или други изразат начин, нормално ние ќе го прогласам за вистинско име и вредноста на вистинската стока вредност.
Апликацијата во полето : следење aquaculture, подводно истражување, Океанот/Мраз/Езерото риболов, пливање/нуркање/нуркањето се сите avialable. Она што е уште поважно, постојат 6 високо-моќ бела светла за камерата извор на светлина, и овие 6 бела светла се одделени од камерата за да се спречи вода спреј доаѓаат во камерата.3 инчен HD TFT LCD(480*272mm) COMS Сензор Пиксели : Overwater 1.Кажете ни се врати следење Бр. кога тоа е да биде обвинет, на индикатор светлото е црвено, и тоа ќе се претвори зелена кога се наплаќа нагоре.

Детали

Поддршка За Мемориска Картичка:
32g
Wideangle:
120°
Екран На Допир:
Yes
Дополнителна Функција:
Водоотпорен Скриени
Ефективна Мегапикселна:
Околу 1.3 MP
NightShot Функција:
Yes
Водоотпорен:
Yes
сензор на слика:
Други SONY Серија
Стабилизација На Слика:
Нема Стабилизација На Слика
Пакет:
Yes
Капацитетот На Батеријата:
5V1A
јачина:
0.02
Вградена Меморија Големина:
НЕ
Далечинскиот Управувач Поддршка:
No
Тежина:
151g-200g
Бренд Име:
cctung
Сензор Големина (инчи):
1/4 инчи
Максимална Бленда:
F2.0
HDMI ™ Излез:
No
Главниот Процесор ( Максимум HD Поддршка):
Novatek96220 (720P/30FPS)
Мемориска Картичка Тип:
MicroSD / ТФ
Број На Модел На:
X2B
Bluetooth Поддршка:
No
екран:
Yes
Големина На Екранот:
4.3
WIFI Поддршка:
No
NFC Поддршка:
No
Примена:
Подводни риболов
Двојно Камери за видео мониторинг:
Overwater 1.2 мега пиксели / Подводни 0.3 мега пиксели
Двојно камера леќа:
Overwater(HD 120 степен МД леќа) / Подводни(HD 140 степен МД леќа)
Минимална Светлост:
1LUX (подводни)
Снимање На Видео Резолуција:
1280*720 30 fps(overwater) / 640*480 30fps(подводни)
Меморија за складирање & ТФ-Картичка Стил:
Батеријата е Вградена во:
2 ПАРЧИЊА/ Бр 18650 литиум батерија/серија врска
Микрофон:
Поддршка
4.3 инчен голем TFT екран во боја следење:
6 високо-моќ бела светла за камерата извор на светлина
Литиум батерија Траен време е 7 часа:
Камерата Кабел Линија
Една мала тежина и малата големина:
Океанот/Мраз/Езерото риболов; Пливање/нуркање/нуркањето
Свеж

Избор на клиенти