.

.

New
Брзо пристигнување TES-133 Прозрачна Флукс Метар Најдобро за Led диоди мерење на Авто кои се движат од 0.05 до 7000 lumens

Брзо пристигнување TES-133 Прозрачна Флукс Метар Најдобро за Led диоди мерење на Авто кои се движат од 0.05 до 7000 lumens

DEN 19380.00
DEN 20400.00

Стока
Достапно.


4-цифрен LCD читање. Спектрална Осетливост блиску до CIE photopic Крива. Авто кои се движат од 0.05 до 7000 lumens. Точни и Инстант одговор. Data Hold функција. Податоци меморија и прочитајте функција. Нулта функција. Односот функција. Вид функција. Comparator функција. Најдобро за мерење : Led диоди, Мали светилки, Влакна illuminators. Автоматско исклучување функција. RS-232 Интерфејс. Лесен за употреба. Адаптери за полнење : 2/3/4/5/8/10/24mm 4 цифрен Екран LCD читање на Мерни Спектар 9.999, 99.99, 999.9, 7000 lumens, Авто кои се движат (чекор 4) Overrange Екранот ОЛ е прикажана Резолуција 0.001 lumens Точност од 0,05 до 0.1 ±7%, 0.1 до 1000 ±1%, 1000 до 7000 ±3% Интегрирање Сфера Дијаметар 50mm Примерок пора 12.7 мм дијаметар CIE photopic f '1 6% Температура Карактеристики ±0.1%/°C Мерење Стапка од Околу 5 време/sec Photosensor Силикон photodiodes Податоци Капацитетот на Меморијата 999 сетови. (Директно читање од LCD дисплеј) Data Logger Капацитет 40000 поставува Оперативни/Услови на Чување 0°C ~ 50°C Извор на Енергија 6 компјутери AAA големина на Батерија Батеријата (типична) 100 часа Интегрирање сфера Доведе Должина 150 cm (прибл.) Интегрирање сфера Димензии 68(Дијаметар) × 82(H)mm Димензија 150(L) × 72(W) × 35(H)mm Тежина 470g Додатоци за Носење, упатството, Батерија, CD софтвер, RS232 кабел, AC адаптерот, Адаптер за полнење.

Детали

Бренд Име:
HCPOO
Тип:
Еден Зрак Спектрометри
Број На Модел На:
TES-133
Свеж

Избор на клиенти