.

.

New
Arashi 1Pair Предни Диск Сопирачки Rotors За YAMAHA YZF R6 R 6 600 1999 2000 2001 2002 CNC Мотоцикл Предни Сопирачки Дискови Сопирачки Rotors

Arashi 1Pair Предни Диск Сопирачки Rotors За YAMAHA YZF R6 R 6 600 1999 2000 2001 2002 CNC Мотоцикл Предни Сопирачки Дискови

DEN 8208.00
DEN 9119.52

Стока
Достапно.

Се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања;Arashi ќе се обиде најдобро да се реши проблемот за вас!
За ЈАМАХА
WR X
250
08
ПРЕД - L
XJ N
600
98-03
ПРЕД - L / R
YZF Р THUNDERCAT
600
96-02
ПРЕД - L / R
YZF R6
600
99-02
ПРЕД - L / R
YZF Р THUNDERCAT
600
96-04
ПРЕД - L / R
XJ S ДИВЕРЗИЈА
600
98-03
ПРЕД - L
TDM
900
02-14
ПРЕД - L / R
FZS FAZER
1000
01-05
ПРЕД - L / R
YZF Р THUNDERACE
1000
96-98
ПРЕД - L / R
YZF R1
1000
98-03
ПРЕД - L / R
BT БУЛДОГ
1100
02-06
ПРЕД - L / R
XV
950
15
ПРЕД - L
XVZ ПОТФАТ ROYALE
1200
84-87
ЗАДЕН - Р
XVZ ПОТФАТ ROYALE
1200
84-87
ПРЕД - L / R
FJR
1300
01-04
ПРЕД - L / R
XJR
1300
99-15
ПРЕД - L / R
XVS ПОЛНОЌ ЅВЕЗДА
1300
07-11
ПРЕД - L / R
XV PC ПАТОТ ЅВЕЗДА ВОИН
1700
02-07
ПРЕД - L / R
XV ROADLINER
1900
06
ПРЕД - L / R
.
Спецификација : Бренд:ARASHI Состојба:100% Сосема Нов Материјал:
Сопирање Област : 420 Нерѓосувачки Челик
Превозникот Материјал : 6061-T6 Алуминиум Стил:Бран Лебди:Лебди Бои : Сребрена&Црна,Сребро&Злато
Fitment: За YAMAHA YZF R6 R 6 600 1999 2000 2001 2002 Пакет се Вклучени: 2x Arashi Предни Сопирачки Дискови Rotors(Лево и Право)
Љубезно Потсетник: Оставете порака за да ни кажете вашиот мотор модел и година за comfirmation. -Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии,
намалување на кочница исчезнат, минимизирање warping,како и обезбедување на роторот долговечност.
Добредојдовте На Arashi Официјалната Продавница
Карактеристики: -Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 нерѓосувачки челик,
со 6061-T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина.

Детали

Објектот Ширина:
000inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Објектот Должина:
000inch
Име На Модел:
DBS022W
Motobike Направи:
Јамаха
Година:
1999 2000 2002 2003
Објектот Дијаметар:
29.6cm
Објектот Тежина:
3.5kg
Специјални Функции:
Лебдечки На Предни Диск Сопирачки
Бренд Име:
ARASHI
Материјал Тип:
AISI 420 &AL 6061-T6
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Објектот Висина:
0.5cm
Модел:
YZF R6 600 1999 2000 2001 2002
боја:
Црното Злато
Свеж

Избор на клиенти