.

.

New
Преносни Соларен Полнач Кампување Фенер Светилка LED Внатрешно Осветлување Виткање Камп Шатор Светилка USB Полнење фенер Polycrystallin

Преносни Соларен Полнач Кампување Фенер Светилка LED Внатрешно Осветлување Виткање Камп Шатор Светилка USB Полнење фенер Polycrystallin

DEN 661.00
DEN 696.00

Стока
Достапно.

- Стави светилка во сонцето, тоа ќе биде обвинет, 3 часа осветлување откако целосно наполнета. - Црвен индикатор покажува полнење состојба. Опремен со ултра светла 6 LED светло за работа живот до 100,000 часа, оваа Расклопна Ултра Светол Сончев Кампување Фенер е ниска потрошувачка и енергија-штедење. Со кука, можете лесно може да се обеси во шаторот. Најдобрите Употреба : Пешачење, Патување, Backpacking, Кампување Карактеристики : Пренослив, Батерија, Ниска Потрошувачка на Енергија Извор на Енергија : Батерија, Соларна Материјал : Пластични Функции : Ниска Потрошувачка на Енергија, Долг живот, Светла и без Stroboscopic Извор на Енергија : AC Полнење, Соларна Енергија Led Кол : 6(5 LEDS+1 W) Пакет Содржи : 1x Соларни Кампување Светлина( не се Вклучуваат на батеријата) 1x Полнач Кабел (AC). Севкупно, со овие 6 LED Соларна Кампување Фенер, може да се направи активности на отворено во секое време со сигурност гарантира, и не ќе се плаши од темнина во шумата. Не ја пропуштајте оваа драгоцена можност, оваа Соларна Кампување Фенер Светлина е вистинскиот избор! Карактеристики : - Високо квалитетни пластични школка, стакло врвот, од не ' рѓосувачки челик рака shanks, shockproof и издржливи. - Кога се протега тоа, светлината ќе биде на, стеснувањето назад, светлото ќе се исклучи.
6 LED (5 LEDS+1 W) Страна Светилка Расклопна Соларни Кампување Фенер Шатор Светла за Надворешна Осветлување 6 LED Расклопна Соларни Кампување Фенер, тоа е неопходно за некој да оди кампување.

Детали

Емитуваат Боја:
Сина, златна жолта
Извор На Енергија:
Сончевиот
Бренд Име:
JIAKMJ
Стил:
Современа
сертификација:
CE,CCC
Напон:
6V
Употреба:
За итни случаи
Број На Модел На:
Ж-TY017
Карактеристики:
Поликристални соларни панели кампување светла
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тело Материјал:
PC
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Гаранција:
2 година
Заштита Ниво:
IP44
Соларни Ќелии Тип:
Литиум Батерија
Свеж

Избор на клиенти