.

.

New
3W LED Соларна Светилка за Отворен ПИР Сензор за Движење Соларни Светилки Водоотпорен Градина Итни Безбедност на Вниманието Ѕид Ноќ Светла

3W LED Соларна Светилка за Отворен ПИР Сензор за Движење Соларни Светилки Водоотпорен Градина Итни Безбедност на Вниманието Ѕид

DEN 1179.00
DEN 1531.20

Стока
Достапно.

Ако ви се исполнат некои проблеми во испорака, можете да се консултирате со нас и решени во легитимни. Со цел да се осигурате дека сте ја платиле бесплатно или помалку данок за увоз на стоки, ние ќе изјави "ПОДАРОК" со помала вредност. Ние ви благодариме за вашите напори да се направи оваа продажба и купување среќен. Светлината е соларен погон и супер-светли LED е толку енергетски ефикасни, тие се обезбеди прибл. Ние разбираме вашата загриженост и фрустрации можеби ќе треба, ние ќе го прават нашите најдобри за решавање на проблемите. Ве молиме да ни даде шанса да се решат проблемите. Светлината е база ротира до 180 степени и светлината може да биде лесно да се отстрани од фитинг вртење на светлината во рака одржа факел.
Опис :
Осветлуваат приоди за автомобили, градини patios и повеќе со овој супер светло движење се активира безжична соларни безбедност светлина. Времето отпорни дизајн го прави идеален за користење на деловен простор, складови и складирање објекти За напредно соларен панел пријави од природни бел ден и дава до 90 actives на плаќање - Не жици или батерии задолжителни! - Бел ден сензор обезбедува светлина се активира само во темнината за да се зачува потрошувачка на енергија Детектира движење до 10-Метри - Личи на видео надзор камера, која им помага да ги одврати натрапниците! - Лесно да се отстрани од монтирање да се користи како рачни факел 1* 3w Супер-Светли LED останува вклучено за 28 секунди кога движење е откриен - Обезбедува осветлување за 100,000 часа - 250 LM, amout да 20 W енергија-заштеда на крушка, безбоен пад, живот до 100000 часа.

Детали

Емитуваат Боја:
Бела
Извор На Енергија:
Сончевиот
сертификација:
УЛ,CQC,CE,FCC,ГШ,RoHS,EMC,LVD,PSE,VDE,ССА,CCC
Гаранција:
2 години
Соларни Ќелии Тип:
NI-МЗ
Напон:
6V
Е dimmable:
Yes
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Бренд Име:
RFHLX
Број На Модел На:
Соларни Тремот Светлина
Стил:
Модерна
Заштита Ниво:
IP65
Употреба:
За итни случаи
Тело Материјал:
ABS
База Тип:
Оптоварување
Карактеристики:
соларни уличното осветлување
Соларен Панел:
6V 500ma 3W Polysilicon
Операцијата На Владата:
Боја рендерирање индекс:
80~96
Работат на струјата:
80mA
Wattage:
3W
Свеж

Избор на клиенти