.

.

New
Водоотпорен 12m 100 Led Соларна String Отворено Шарени LED Светилка Соларен Погон Ноќ Светлата 8 Режими Фестивал Оркестарот за Градина Партија

Водоотпорен 12m 100 Led Соларна String Отворено Шарени LED Светилка Соларен Погон Ноќ Светлата 8 Режими Фестивал Оркестарот за

DEN 571.00
DEN 815.52

Стока
Достапно.

Прекинувач : Моќ/ИСКЛУЧУВАЊЕ& MODE
8. Време на полнење : 6 часа
6. LED количина : 100pcs, 100 ДОВЕДЕ во 10cm проред
9.
Начини на селективна (Флеш/ Стабилен).modname=ckeditor
Водоотпорен 12m 100 Led диоди Шарени LED Светилка Соларен Погон Самовила String Светла 8 Режими Ноќ Светла за Божиќ Дрво
Карактеристики :
Соларен декоративни светилки со 100 парчиња на диодите на светлото.
Повод : Свадби/Божиќ/Партии/BBQ Е/Градина Оркестарот/Насекаде затворен надворешен/Било какви посебни Фестивали
Спецификација :
1.56 фт, светилка проред : 0. Работно време : 8-12 часа, вкупно работно време повеќе од 10,000 часа
7. Соларен панел 2 V 170 MA
3. Батерија : вграден-во 600 MA АА NI-МЗ батеријата
4. Светла боја : 8 Бои за да изберете како се прикажани во слики. Кабел должина : должина 12 M/39ft, доведе должина : 2 M/6.
Висока енергетска конверзија го оценувате/nvironmental пријателски.
Бидете во можност да работат до 8-10 часа во текот на ноќта кога целосно наполнета,но сепак може да варира во зависност од интензитетот на сончевата светлина, корисникот географија локации, временските услови
и смена на годишните времиња. Контрола метод : светлина-управувана + копчиња
Пакет Се Вклучени :
1 x Соларен Панел со стенд
1 x 100 LED Соларна String Самовила Светла
1 x спецификација за Производ
. Лесни начини : 8 модели
(Мирно, Во бранови, Секвенцијален, си поигруваше, Флеш, Трепкане/Flash, Бавно Расте и Бавно Избледуваат)
10.

Детали

Извор На Енергија:
Сончевиот
База Тип:
Никој
Соларни Ќелии Тип:
NI-МЗ
Тело Материјал:
Бакар
Заштита Ниво:
IP65
Карактеристики:
Шарени ПРЕДВОДЕНА од Сончевата Светлина
Напон:
6V
Употреба:
празник
Бренд Име:
FGHGF
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Број На Модел На:
соларна енергија отворено led светло
Стил:
Арт Деко
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип:
соларна led светло
Заштита Ниво:
IP65
Извор На Светлина:
LED
Номинална моќност:
0.2 (W)
Напон:
3 (V)
Сонце времетраење:
6 (H)
Живот:
100000 (h)
Цел:
фестивал декорација
СОЛАРНИ ПАНЕЛИ:
2V150mA
Погоден празници:
Ноќта на вештерките/Благодарноста Дена/Божиќ/Valentie Ден/Нова Година
Свеж

Избор на клиенти