.

.

New
50W RF Далечински Контролер Соларна LED Отворено Потоп Светлината Соларна Светилка Градина Улица затемнување на светлина

50W RF Далечински Контролер Соларна LED Отворено Потоп Светлината Соларна Светилка Градина Улица затемнување на светлина

DEN 4608.00

Стока
Достапно.


Опис На Производот
1) Светлосен извор : 1*50 W Epistar LED чип,100-110 LM/W
2) Батерија : 12 клетки литиум батерии, 12.6 V/11000 MAh
3) време на Извршување : 4-30 часа за целосно полнење Далечински управувач stepless затемнување, Минималната осветленост за 30 часа. 4) соларен панел : 18 V 18 W
5) соларен панел време на полнење : околу 9 часа 6) AC Адаптер 100-240 Vac- -24 V 2000 MA 7) Адаптер време на полнење : 5-6hours
8) со 3 метри поврзување на жици ( Доколку линијата не е доволно долго, но исто така и за продолжување линија )
9) Со индикатор за полнење,кога на полнење,индикаторот ќе флеш зелена.
Кога целосно наполнета,индикаторот led ќе се претвори во зелена.
10) во Текот на полнење и со текот на испуштање заштита,работи во постојан струја
11) IP65 класа на водоотпорен
12)Боја температура : Топло бела : 3000-3300k
Природата белата : 4000-4500k
Чиста бела : 6000-6500k
13)Зрак агол : 140 *120 степен (правоаголни зрак)
Гаранција : 36months .
ВИСТИНСКИ ФОТОГРАФИИ :
CE & ROHS
пакет :
внатрешен кутија : 22 CM*27 CM*30 CM
Н. Ж : 5 KG
G. W : 5.5 КИЛОГРАМИ
4pcs во тетрапак : 44 CM*29 CM*61 CM
Н. Ж : 20 КГ
G. W : 23 KG
НАШАТА ФАБРИКА фотографии :
,

Детали

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
41-50W
Извор На Енергија:
Сончевиот
Карактеристики:
rf далечинска контрола
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
За итни случаи
Соларни Ќелии Тип:
NI-МЗ
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
3Years
сертификација:
CE,EMC,FCC,RoHS
Стил:
Новина
База Тип:
Оптоварување
Е dimmable:
Yes
Напон:
12V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Заштита Ниво:
IP65
Број На Модел На:
ХЛ-FR20L
Свеж

Избор на клиенти