.

.

New
Инфрацрвени Сензори Соларни 60 LED Floodlight Градина Led Светилка Вила Пејсажи Осветлување Соларна Енергија Гаража Светлина Отворено Осветлување

Инфрацрвени Сензори Соларни 60 LED Floodlight Градина Led Светилка Вила Пејсажи Осветлување Соларна Енергија Гаража Светлина

DEN 2207.04

Стока
Достапно.

8 метри кабел од соларни панел за една глава LED светилка Детектор сетила движење до 15 метри и се врти на светлината
Спецификација : 60 Ултра Сјајна Led диоди - 240 Lumens Батерија : 5 Парчиња Ni-МЗ 1.8 м Откривање Агол : 120° Сензор работата : прилагодлив лукс Чувствителност : прилагодлив
Пакет се вклучени : 1 x Соларни безбедност светло со сензор за движење 1 x Соларен панел единица 1 x Завртка пакет Лесен за употреба ,без рачни Совети : Нашата компанија има силна онлајн услуга за клиентите тим, ако немаш ништо да се разбере или проблем, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе одговориме за вас, ви благодариме.
Карактеристики : Нов дизајн, напојуван со соларна енергија, без електричниот штекер бара Со Вграден Сензор за Движење 60 светла бела LED светилки со рефлексивни intensifier Детектира движење до 45ft Прилагодливи доцнењето-светло се исклучува по 5-120 секунди, освен ако предлогот е откриен Лесно да се инсталира Switch за да можете да го вклучите светлото на сензор светлината, потоп светлината или го исклучите Светлата вклучување на до за 280-300 пати по целосно наполнета доколку се користи како сензор за светло До 90 минути на постојана осветлување по целосно наполнета доколку се користи како потоп светлината на Светилките го исклучите автоматски 5 до 120 секунди (прилагодливи) по предлог запира Околу 4.2 V 900m Ah Rechargable Батерии (Заменливи) Соларен Панел : 9 V 1.2 Вати IP Оценка : IP44 Материјал : ABS,Алуминиумски,Q235,Стакло Соларен Панел : Прибл.

Детали

Извор На Енергија:
Сончевиот
Стил:
Современа
База Тип:
Никој
Заштита Ниво:
IP65
Напон:
6V
Употреба:
За итни случаи
Број На Модел На:
lyh-358
Карактеристики:
Отворено соларни рефлектори
Тело Материјал:
ABS
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Бренд Име:
Halojaju
сертификација:
CCC
Гаранција:
3 години (купувачот сноси товар)
Соларни Ќелии Тип:
Литиум Батерија
Име на производ:
led соларна сензор за светлина
Видови на:
отворено градина светла
Производот Категорија:
соларна светилка
Видови:
Надворешна Светлина
Производот употреба:
led соларна
Свеж

Избор на клиенти