.

.

New
12pcs/многу не ' Рѓосувачки Челик Соларни Тревник Светлина Градина Соларна Енергија Светлина Отворено Соларна Светилка За Отворен Пејзаж Двор Палубата Пат

12pcs/многу не ' Рѓосувачки Челик Соларни Тревник Светлина Градина Соларна Енергија Светлина Отворено Соларна Светилка За Отворен

DEN 1680.00
DEN 3359.52

Стока
Достапно.

7 cm Соларен Панел : Аморфна LED : 1x бела LED Батерија : 1x NIMH ААА 250m Ah Лумен : 1. До осум часа и пошироко на целосно наполнетата батерија.2 Лумен Работно време : До 8 часа Пакување начин : 12pcs по пошта кутија Материјал : не ' Рѓосувачки челик & Пластични Крај : Нерѓосувачки челик
На Отворено,Двор,На Улица. Инсталацијата е едноставна и трае само неколку минути од вашето време.Како што сончеви денови, врнежлив ноќи, и снег. Го осветлува вашиот патеки или патеката доцна во ноќта за дополнителна безбедност! Премиум LED технологија во комбинација со голем капацитетот на батеријата ќе обезбедат максимално осветлување време. Заштита на животната средина и заштеда на пари! Висок квалитет, од Нерѓосувачки челик светло дизајн за сите временски операција.
Со користење на сончевата енергија за полнење да се појави во текот на денот. Само притисни на акциите на единица надолу во мека земјата и ќе ви овозможи да се наплаќаат за еден цел ден на сонце. Погодно и автоматски да го вклучите и исклучите во хармонија со сонце; суштинско значење додаток за вашата градина, на тревникот, куќа за гости или втор дом!осветлуваат и дефинира патишта за подобрување на безбедноста, да обезбеди видливост за социјална места togather
Производ Големина : 4. Работи целосно на соларна енергија, без батерија е потребно.Градина,Ходникот итн
12pcs* паркинг (Надворешен Соларен Погон LED Светло

.

Детали

Извор На Енергија:
Сончевиот
Стил:
Современа
Гаранција:
-
Соларни Ќелии Тип:
NI-МЗ
сертификација:
CE,FCC
Бренд Име:
coolo
Напон:
6V
Употреба:
За итни случаи
Е dimmable:
Yes
Тело Материјал:
ABS
Заштита Ниво:
IP55
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Број На Модел На:
led соларна светлина
Карактеристики:
соларни надворешна светлина
Свеж

Избор на клиенти