.

.

New
Соларни String Светла Фенер Топката 10/20 Соларна LED Внатрешно Осветлување Самовила Светла Божиќ Декоративни Светлина за Партиски Празник

Соларни String Светла Фенер Топката 10/20 Соларна LED Внатрешно Осветлување Самовила Светла Божиќ Декоративни Светлина за Партиски

DEN 501.00
DEN 715.68

Стока
Достапно.


Соларни String Светла Фенер Топката 10/20 LED Соларна Светилка за Отворен Осветлување Самовила Светла Божиќ Декоративни Светлина за Партиски Празник
Функција : Апсолутно НИКАКВИ ЖИЦИ и лесно да се инсталира. Панелот мора да биде во темно/слабо средина за светлата да дојде на (едноставно ги покрие соларен панел за да го вклучите светлото во посветла средина по моќ е обвинет) на Овој прекрасен фенер осветлува во текот на ноќта, идеални за украсување на вашиот градини, патио, тревник, тремот, портата, дворот итн. Супер долго работно време, тоа може да континуирано работат повеќе од 8 часа во текот на ноќта ако панел апсорбира доволно сонце во текот на денот. Водоотпорен, погодна за внатрешна и надворешна употреба. Соларен погон панел е стоеше од 20cm градина скок. Со ON/OFF, РЕЖИМ прекинувачи.
Параметар : Боја : Бела/топло бела/мулти-боја 10 LED Вкупно : 4 M,оддалеченост од панел за прв ЛЕР е 200cm,околу 10cm помеѓу 2 Led диоди 20 LED Вкупно : 4.5 Метри,оддалеченост од панел за прв ЛЕР е 150см,околу 15cm помеѓу 2 Led диоди Фенер : 7.5 cm*7.5*7.5 cm=2.95 во*2.95 во*2.95 во Режим : Постојано/трепка режим Соларен панел : 2v 60m A Батерија : АА 600m Ah Ni-МЗ вклучувајќи батерија

Детали

Емитуваат Боја:
20LED Mulitcolor, 10LED Бела, 20 LED Топло бела, 10LED Топло бела, 20 LED Бела
Извор На Енергија:
Сончевиот
сертификација:
ЕМК,ССА,ГШ,RoHS,PSE,CQC,УЛ,VDE,LVD,CCC,FCC,CE
Гаранција:
Никој
Тело Материјал:
ABS
База Тип:
2G11
Соларни Ќелии Тип:
NI-МЗ
Карактеристики:
Сончевиот
Напон:
6V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Број На Модел На:
2024017
Стил:
Арт Деко
Употреба:
празник
Бренд Име:
Ousam LED
Извор На Светлина:
LED Светилки
Заштита Ниво:
IP55
Е dimmable:
No
Име:
Соларни String Светла Фенер
Свеж

Избор на клиенти