.

.

New
20W сончевата светлина градина светлина предводена од поплави светлина со ЛУКС уреди со покажувач на надворешна ѕид светлина IP65 Интелигентен автоматски прекинувач

20W сончевата светлина градина светлина предводена од поплави светлина со ЛУКС уреди со покажувач на надворешна ѕид светлина

DEN 3120.00

Стока
Достапно.


Опис На Производот
време на извршување : 12hours или повеќе
светло контрола : 5 LUX off
Автоматско надополнување во текот на денот и автоматски светлина врз кога е темно .
1) Светлосен извор : 1*20 W Epistar КОЧАН LED чип,100-110 LM/W
2) соларен панел време на полнење : околу 4-5 часа
3) Работно време : 12hours или повеќе за целосна моќ
4) со 3 метри поврзување на жици
5) Батерија : 12.6 V/5200 MAh Литиум батерија
6)соларен панел : 18 V 18 W
7) Со индикатор за полнење,кога на полнење,индикаторот ќе флеш зелена.
Кога целосно наполнета,индикаторот led ќе се претвори во зелена.
8) Со полнење заштита и празнење заштита
9) работи во постојан струја
10) IP65
11)Боја температура : Топло бела : 3000-3300k Чиста бела : 6000-6500k
13)Зрак агол : 120 *90 степен (правоаголни зрак)
Гаранција : 36 месеци .
ВИСТИНСКИ ФОТОГРАФИИ :
CE & ROHS
пакет :
единица кутија : 23.5 CM*23.5 CM*26.5 CM
n.w : 3.5 KG
г.w : 4 KG
4pcs во тетрапак : 48.5 CM*48.5 CM*28 CM
n.w : 13.4 KG
г.w : 15 KG
ФАБРИКАТА фото :


Детали

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
16-20W
Извор На Енергија:
Сончевиот
Стил:
Современа
сертификација:
CE,FCC,PSE,RoHS,EMC
Заштита Ниво:
IP65
Тело Материјал:
Алуминиум
Број На Модел На:
ХЛ-FR20L
Карактеристики:
сензор за светло контрола
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Напон:
12V
Гаранција:
3Years
Употреба:
Индустриски
Соларни Ќелии Тип:
Литиум Батерија
Свеж

Избор на клиенти