.

.

New
LED Соларна Светилка Сензор за Движење & Light Sensor Сончевата Светлина 16 Led Светло Отворен Патот Ѕид Светилка за Безбедност на самото Место Осветлување

LED Соларна Светилка Сензор за Движење & Light Sensor Сончевата Светлина 16 Led Светло Отворен Патот Ѕид Светилка за Безбедност

DEN 851.04

Стока
Достапно.


LED Соларна Светилка Сензор за Движење & Light Sensor Сончевата Светлина 16 Led Светло Отворен Патот Ѕид Светилка за Безбедност на самото Место Осветлување Опис : Карактеристики : Усвојување на човечкото движење инфрацрвена технологија, флексибилен и лесен. Сензор за светло : светилка ќе се вклучи автоматски во темна состојба. Лесно да се инсталира со помош на испорачаниот проширување столб-зглоб и завртки. Силна отпорност на вода, овозможува подолг живот во сите временски услови. Идеален за области каде конвенционалните електрични набавка не е достапна. Тоа може да се користи во широк спектар на места како пат, patios, гаража, итн. Спецификации : LED кол : 16 Led диоди; Моќност : 0.55 W; Работно време : 6 8 часа; Материјал : ABS & PC; тип на Сензор : Човечки инфрацрвена технологија и светлосни сензори; Senor губеа : 10 секунди; Откривање агол : 120 степен; Движење откривање : 3 метри; Светлосен флукс : 100 LM; Item големина на : 13.5 * 10.0 * 5.0 cm / 5.3 * 3.9 * 2.0 во (L * W * H). Пакет листа : 1 * Соларен Светлина

Детали

Емитуваат Боја:
Бела
Wattage:
0-5W
Извор На Енергија:
Сончевиот
Стил:
Модерна
База Тип:
Никој
Тело Материјал:
ABS
Извор На Светлина:
LED Светилки
Карактеристики:
сензор сончевата светлина
сертификација:
CE,CCC
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Соларни Ќелии Тип:
Ni-CD
Напон:
6V
Употреба:
празник
Гаранција:
1
Број На Модел На:
630048
Бренд Име:
OUSSIRRO
Заштита Ниво:
IP33
Led количина:
16 Led диоди
моќност:
0.55 W
работно време:
6--8 часа
Материјал:
ABS & PC
Senor одложување :
10 секунди
откривање на агол:
120 степен
Движење Откривање:
3 метри
Прозрачна Флукс:
100LM
Објектот Големина:
13.5 * 10.0 * 5.0 cm
SKU:
630048
Свеж

Избор на клиенти