.

.

New
1400w Исклучување Мрежа MPPT Правец на Соларни Хибрид Задолжен Контролор, 12/24V Авто за 800W правец на+600W соларни со бустер и депонија оптоварување.

1400w Исклучување Мрежа MPPT Правец на Соларни Хибрид Задолжен Контролор, 12/24V Авто за 800W правец на+600W соларни со бустер

DEN 6098.00
DEN 7920.00

Стока
Достапно.

8 V ± 1%(24 V) варијабилна Полнење 13. 162×140×64(MM) 2. Топлина emanation начин радијатор Работна Температура -25 ~+55 Висина ≤5500m(над 2000m треба да се намали моќта употреба) Средина влажност 0~90%,Без кондензација Гаранција една година Тежина 1.
1400w 12/24 V Исклучување Мрежа MPPT Правец на Соларни Хибрид Зголеми Задолжен Контролор со бустер и депонија оптоварување, Нови Пристигнување!! Product overview
Ти е контролер е специјално дизајниран за хибридни правец на соларни улица l ight систем , што може да се направи во правец на соларни хибрид улица l ight систем на различни ресурси за да се постигне најдобар конфигурација, се разбира, th e контролер со некои едноставни Прилагодувања може исто така да се користи во домаќинството систем . Нето Тежина : 1.4 V ± 1%(24 V) Температурна Компензација -24m V/ Степен -48m V/ Степен Текот на Испуштање исклучи (DC) 10.Manmachine интерфејс на th e контролер КОРИСТИ сопствени LCD екран и четири клучни операцијата на владата , на корисникот за да го користите едноставен и лесен за користење, популарна и лесно да се разбере , лесен и брз.8 V ± 1%(12 V) 21.На Ветерната турбина полнење дел и Соларни полнење дел се независни едни од други, може да се направи ветерница контролорот или соларен контролер помош независен (Како ветерница контролор не можат да се користат светлина контролна функција ) . Ветерната турбина полнење усвои бустер MPPT технологија , што го прави под мала брзина на ветрот, на Ветерната турбина е електрична енергија се уште може да се користи; Во висока брзина на ветрот или на Ветерната турбина на сила е надвор од опсегот на батеријата и оптоварување апсорпција, контролорот веднаш започна чекор помалку истовар функција , систем за заштита на опрема.
Чекор помалку истовар функција главно.
Бустер MPPT главно за поголемиот дел од времето во многу делови на енергијата на ветрот не е доволно за поддршка на генератор за состојбата на полнење на батеријата, специфични работни принцип е : на Ветерната турбина под услов на брзина на ветрот стигнат до номинална брзина на ветрот, како резултат на напон и моќност не се стигне до номинална моќност, ние реално време преку стекнување на Ветерната турбина со помош на бустер коло на напон и струја од зголеми напон на батеријата напон на системот за барања, користење на софтвер MPPT алгоритам направи ветерница на енергија користете колку што е можно.

Детали

Број На Модел На:
1400W80
Примена:
Напон, Контролер,Полнач Контролер,Правец На Контролорот,Сончев Систем Контролер
is_customized:
Yes
Бренд Име:
МАРС РОК
Максимална Струја:
58.3 На
Примена:
правец на соларни хибрид контролер
енергија од ветер:
800W
Стоковните:
Правец на Соларни Хибрид Контролер за Хибриден Систем
Полнење Контрола На Владата:
правец
Вршењето Контрола На Владата:
Светлината Controll Режим, Време Controll Режим и др.
Заштита На Функција:
молња, обратна се поврзете, во текот на полнење/празнење, отворено коло..
Екранот:
LCD дисплеј
Прикажи параметри:
напон,наплата на струја,батерија волуметриски
Примена:
Дома Сончева и Ветерна Систем / хибрид правец на соларни уличното осветлување систем
Работна температура:
-25 ~+55 степен
Гаранција:
една година
Свеж

Избор на клиенти