.

.

New
MPPT 10A Трагач 1210A Соларни Задолжен Контролор 12V/24V Авто Соларен Панел на Наполнетост на Батеријата Систем Регулатор со Голем LCD Дисплеј

MPPT 10A Трагач 1210A Соларни Задолжен Контролор 12V/24V Авто Соларен Панел на Наполнетост на Батеријата Систем Регулатор со

DEN 2606.88

Стока
Достапно.

12/24 VDC автоматски идентификување систем напон.
>>Функција :
1. Врз основа на заеднички позитивни дизајн и напредно MPPT контрола алгоритам, со LCD прикажување работи статус, овој производ е уметнички, економски и практични.Повеќе оптоварување контрола начини : рачна контрола, light ON/OFF, светлината На+Тајмер и тест на владата.6 V, Поплавени : 14. Достапни за EPsolar мрежа модул (e Box01)со протоколот TCP/UDP/SNMP, да се реализира конекција со интернет.8 V Низок напон повторно да го вклучите за напон 12.LCD панелот на екранот дизајн, динамички прикажување алатка е оперативни податоци и работна состојба.1 V Само-потрошувачка ≤20m A/12 V; ≤16m A/24 V Температурна компензација коефициент -3m V/ ºC/2 V(25 ºC) Работна температура -25 ºC ~+45 ºC Куќиште IP30 Вкупната димензија 172x139x44mm Моќ терминали 12 AWG(4mm2) Нето тежина за 0,6 kg >>Производот Покаже:.Во реално време енергија статистика функција. Достапна за PC следење и надворешни екранот единица поврзување како MT50 и така натаму, сфаќајќи во реално време во проверка на податоци и параметри амбиент.Поддршка 3 полнење preprogram опции : Запечатени, Гел, Поплавени. PV текст моќ 130 W(12 V) 260 W(24 V) Equalize полнење напон Запечатени : 14.
>>Карактеристики :
>>Спецификации :
Модел Tracer1210 A Номинална систем напон 12/24 VDC авто работа Оценет полнење тековната 10 A Оценет испуштање струја 10 A Батеријата влезниот напон спектар 8~32 V Max.8 V Плови полнење напон 13.Батеријата температурна компензација функција.

Детали

Примена:
Осветлување Контролер,Сончев Систем Контролер,Термички Контролер,Полнач Контролер,Соларни Работна Станица,Напон, Контролер
Максимална Струја:
10A
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
1210A
Бренд Име:
EPever
Номинална Напон:
12/24V Авто
Објектот:
Трагач 1210A
Номинална Систем Напон:
12/24VDC Авто
Номинална наплатат струја :
10A
Номинална испуштање струја:
10A
Батеријата Напон Спектар:
9V~32V
Max. PV VOC:
100v
MPP Напон спектар:
VBAT+2V~90V
Max. PV влезна моќност:
130W/12V 260W/24V
Авто-потрошувачка:
комуникација:
RS485(RJ45 интерфејс)
Свеж

Избор на клиенти