.

.

New
BUHESHUI Полу-флексибилни 18V/5V 10.5 W Преносни Соларен Панел 12V Полнач За Автомобил, Брод Мотор Батерија Полнач+USB Конектор 2 парчиња/многу НОВИ

BUHESHUI Полу-флексибилни 18V/5V 10.5 W Преносни Соларен Панел 12V Полнач За Автомобил, Брод Мотор Батерија Полнач+USB Конектор

DEN 2808.00
DEN 3744.00

Стока
Достапно.

Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3.5 W 18 V/5 V Полу-флексибилен и Транспарентен Соларни ќелии Панел Со DC Излез Мини Соларен панел DIY Сончевиот Систем Бесплатен Превозот
Главни Карактеристики :
* Полнење автомобил 12 V батерија и други поврзани електронски productus.5 w Соларен Панел 1 x Алигатор Клипови Жица 1 x USB Автомобил Полнач 1 x Цигара Адаптер 2 x Качување тока.Макс работа напон : 18 V 5. Соларен панел Тежина:240g (За ) H ож да се избере соларен панел : Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.Бренд Нови 2. DC акумулатор Соларен Панел 1.
* Чувајте вашиот автомобил батеријата е наполнета во врвни перформанси
* Приклучоци во запалка приклучок за штекер
* Брзо започнува за вашето возило
* Услуги за одржување
* Поставување на табла да ја полните
* Временски/рѓа/шок/УВ отпорни рамка
* Работи под cloudiest услови
* УВ, ' рѓа и шок отпорни
* LED светло покажува полначот работи
* Солиден тешки пластика, водоотпорен обвивка
* Соларни pannel автоматски ќе ја полните вашата батерија дури и на дожд, дожд дена.Макс работат на струјата : 0-583 MA 6.Моќност : 10. Димензија : 435*197 MM 8.5 V ~ 9 V 12 V 15 V ~ 18 V Апликации : Предности на Силициум ЕВА Ламинат Одбор : Стабилна Излезна мала тежина, Полу-флексибилни удобен за носење на Панел Водоотпорен(Не се вклучуваат на излезната порта) Лесно да се постави за DIY, отворено кампување Пакети вклучуваат : 1 x 10.

Детали

Број на Панели:
1
Број На Модел На:
10.5 W-18V
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Број на Клетки:
36
Материјал:
Поликристални Силикон
Max. Моќност:
10.5 W
Номиналниот Капацитет:
NO
is_customized:
Yes
Големина:
435*197MM
Свеж

Избор на клиенти