.

.

New
ELECTSHONG Нови отворено Соларна енергија банка 10000 mah мобилни powerbank универзална преносни соларен полнач LED светло соларна батерија

ELECTSHONG Нови отворено Соларна енергија банка 10000 mah мобилни powerbank универзална преносни соларен полнач LED светло соларна

DEN 775.20

Стока
Достапно.

(6) Overcharge и Над-испуштање заштита : Јапонски технологија се користи за спречување на преполнувањето и над-празнење од оштетување на Li-ion батерии. Ние се стремиме да се осигура дека сте задоволни со вашиот купување и ќе направи сè што може за да бидете сигурни дека ќе имате позитивно искуство. Нашите строги проверка и верификација процеси се обезбеди дека производот ќе примите се случува да работат точно како што велат дека тоа ќе биде така. Извори од реномирани добавувачи како што АТЛ, таблета или дигитална камера. Ние ќе се обидеме потрудиме да се намали ризикот од царинските давачки. ве молиме да забележите тоа е соларен панел е премногу мала и ограничена големина ,тоа само од 1,5 W , па вие не може да го заземе своето мало Вати да се споредат со домашните Вати во време на полнење. Девет слоеви на спој заштита. (7)Ресетирање на Механизам : Ресетирање на моќ банка, ако тој престане да реагира со едноставно притискање на копчето. но, може да бидете сигурни дека нејзините празнење капацитет се исполнат ( како што производителот треба да ни обезбеди тестирање извештај) 2.Monocrystalline силикон соларен панел. (1)Температура Отпор : Термички чувствителни и температура механизми за контрола на се осигура Li-ion батерии работат во безбедни опсег. ви благодариме на Сите овде!!!
. ако го чувствува неговиот квалитет е многу вреди неговата цена и среќни за нашите услуги, ве молиме да ни даде 5 ѕвезди која е вашата афирмација на нашите напори.Меѓународни купувачи ве молиме имајте во предвид :
а. Бидете во можност да го наплаќаат сончево место, не се грижи за животот на батеријата. Совети за користење на соларна енергија банка (1)Континуирано двоен-клик на прекинувачот копчето за да го вклучите/ИСКЛУЧИТЕ led светло.Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори;
4. (7)долгорочни кога не е во употреба, се препорачува на секои три месеци на батеријата е целосно наполнета и испразнета, животниот век на батеријата може да се гарантира. Премиум литиум-јонска полимерни батерии.

Детали

Тип:
Соларни Ќелии
Број на Панели:
1
Број на Клетки:
Li-полимер Батерии
Големина:
161*79*17mm
Количка За Соларен Панел:
No
Бренд Име:
ELECTSHONG
Флексибилни Соларни Панел:
No
Max. Моќност:
5V/1A
Број На Модел На:
sp-001
Материјал:
Monocrystalline Силикон
Номиналниот Капацитет:
9100-10000mAh
Свеж

Избор на клиенти