.

.

New
BUHESHUI ОД 1,5 W 6V Епоксидна Соларни ќелии Соларен Панел DIY Соларни Играчки/Сончевиот Систем Образование Колекции 12PCS/Многу 140*110MM Бесплатен Превозот

BUHESHUI ОД 1,5 W 6V Епоксидна Соларни ќелии Соларен Панел DIY Соларни Играчки/Сончевиот Систем Образование Колекции 12PCS/Многу

DEN 2488.00
DEN 2827.20

Стока
Достапно.

Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас. Моќност : од 1,5 W MAX
7. Наука проекти
3. Макс работа напон : 6 V
5.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации :
1. Полнење мали DC батеријата
5. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини
1. Мали домашни проекти
2. Време на испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели
5. Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Ви даваат најдобри шопинг искуство е наше задоволство. Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка
3. Квалитетот на производот програма за обработка на текст :
1) купувачот да ја врати стоката за нас и одговорен за враќање превозот на трошоците; откако ќе ја прими стоката ,ние ќе испрати нов производ за купувачот и се плати за испраќање превозот цена.
2) Ако стоката (вкупна цена вклучувајќи го и превозот е помалку од 10 USD) има проблеми со квалитетот, ние ќе испрати нов производ во купувачот следна цел; ако купувачот не?т планирате да направите нова цел во блиска рок, купувачот може да го плати ја превозот цена и побара повторно да прати нов производ.

Детали

Број на Панели:
1
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Max. Моќност:
1.5 w
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Број На Модел На:
1.5 W 6V
Материјал:
Поликристални Силикон
Големина:
140*110MM
Номиналниот Капацитет:
1.5 w
is_customized:
Yes
Број на Клетки:
12
Свеж

Избор на клиенти