.

.

New
Висок Квалитет 0.65 W 1.5 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел+15CM Кабел DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 5PCS/Многу FreeShipping

Висок Квалитет 0.65 W 1.5 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел+15CM Кабел DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 5PCS/Многу

DEN 549.00
DEN 624.00

Стока
Достапно.

Изградба на вашиот сопствен погон модели, играчки и соларни екранот итн
Пакетот вклучува :
5 * Соларни панели
1. Димензија : 80 *60*3ММ
8. Макс работат на струјата : 430m A
6. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми
.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.
Висок Квалитет 0. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни и неутрални повратни информации. Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас. Наука проекти
3.5 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел+15 CM Кабел DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 5 PCS/Многу Free Shipping
Карактеристики :
1. Затоа вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка
3.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Ако не сте задоволни со нашата предмети, ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7. Бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини
1. Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.

Детали

Број на Панели:
1
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Номиналниот Капацитет:
0.65 W
Материјал:
Поликристални Силикон
Max. Моќност:
0.65 W
Број На Модел На:
0.65 W-1.5 V
Број на Клетки:
3
Големина:
80*60*3mm
Свеж

Избор на клиенти