.

.

New
M42 42mm Завртка Леќа Задниот Капак Капа Одговараат За Praktica Зенит Pentax Планината

M42 42mm Завртка Леќа Задниот Капак Капа Одговараат За Praktica Зенит Pentax Планината

DEN 135.00
DEN 162.24

Стока
Достапно.


M42 42mm Завртка Леќа Задниот Капак Капа за P raktica Z enit Стр entax Планината
Вовед
Оваа задните леќи на ззп се користи кога складирање на вашите леќи или по објективот е отстранета од вашиот камера. Тоа им помага да се задржи прашина од вашиот објектив механизам.
Оваа капа е совршен за било M42 Завртка планината леќа како sahi Стр entax Супер Т akumar и сите други M42 завртка планината леќа.
Опис :
·Оваа камера тело капа е користен за чување на вашата камера тело или по објективот е отстранета од вашиот камера тело.
· Тоа им помага да се задржи прашина од вашата камера механизам.
· Другиот дел на задните леќи на ззп се користи кога складирање на вашите леќи или по објективот е отстранета од вашиот камера.
· Тоа им помага да се задржи прашина од вашиот објектив механизам.
· Оваа група на телото капа и задните леќи капа направени од високо квалитетен материјал, одговара за сите M42 Завртка Планината dslr фото & објектив , Истиот големини и истите функции со C anon производи.
Материјал : ABS
Боја : црна
Тежина : 5g
Погоден За :
Сите M42 планината Леќа , стр entax , z enit, c arl zeis , други огледало леќа итн
Пакет се вклучени :
M42 42mm Завртка Леќа Задниот Капак Капа за P raktica Z enit Стр entax Планината

Детали

Бренд Име:
Pixco
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
42mm
Компатибилен Бренд:
Pentax
Калибар:
42mm
Свеж

Избор на клиенти