.

.

New
(A4*50pcs) Ласерски Топлина Трансфер Печатење на Хартија За Светлина Textil се Само Евтини Хартија А4 Термички Papel Ткаенина Трансфер на Хартија TL-150R

(A4*50pcs) Ласерски Топлина Трансфер Печатење на Хартија За Светлина Textil се Само Евтини Хартија А4 Термички Papel Ткаенина

DEN 1362.00
DEN 1703.04

Стока
Достапно.


Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Примена
Овој производ не се препорачува со повеќето колор ласерски печатари, копир, боја Ласерски Принтери за маици, престилки, подарок кеси, подлошки, итн
2. Накратко топлина на ткаенина за 5 секунда за да се осигура дека тоа е сосема мазна. Пред да се изврши, отсечени мотив без да остават простор околу рабовите.
Ние не uarantee време на испорака за сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан . Инструкции За Перење
1) да чека 24 часа пред перење за прв пат(време на сушење)
2) Ткаенини имајќи нашите трансфери се машина перат до 30°C, секогаш измијте облека внатре кон надвор. топлина притиснете машина 185°C, 1525 секунди.
Ласерски Принтери Компатибилност : Тој е дизајниран да работи со повеќето Ласерски принтери. Го поставите на топлина притиснете машина 185°C, 1525 вториот користење на висок притисок.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот. Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија, ве молиме да ни ги испратите на следење на број. Ако било кој дел е потребно да се замени, купувачот, исто така треба да се плати за трошоците на делови за да биде заменет. Предност
За многу варијанти,мала количина на производство. технологијата е едноставна, не треба плоча одлуки, директно печатење, процесот кратко , заштедува време и напор Наменета за живописни резултати на бела или светло-обоени памук или памучен/полиестер мешавина ткаенини Идеален за прилагодување на Т-маици, платно кеси, волна облека, престилки, подарок кеси, подлошки, фотографии на јоргани итн.

Детали

Тип:
Слика Хартија
Бренд Име:
YUANTENG
Број На Модел На:
TL-150R-50
Слика Хартија Тип:
пренос на хартија
боја:
боја на светлина
Медиум:
Т-маица, облека, капи, торби итн
Употреба:
Облека&Textil&Ткаенина
тонер:
Со некои Ласерски Принтери
Ласерски Трансфер На Хартија:
Ткаенина Трансфер На Хартија
Термички Трансфер:
Трансфер Papel
Свеж

Избор на клиенти