.

.

New
(A4*20pcs) Боја Ласерски Топлина Трансфер Печатење на Хартија Топли Излупете Ласерски Печатач светла Боја Термички Papel Трансфер За Стакло TL-150H

(A4*20pcs) Боја Ласерски Топлина Трансфер Печатење на Хартија Топли Излупете Ласерски Печатач светла Боја Термички Papel Трансфер

DEN 685.00
DEN 856.80

Стока
Достапно.

Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање. Примена
Овој производ не се препорачува со повеќето колор ласерски печатари, копир, боја Ласерски Принтери за маици, престилки, подарок кеси, подлошки, итн
2.
(A4*20pcs) светла Боја Ласерски преносот на Топлината Хартија За Стакло Керамичка Термички Трансфер Papel се Користи на Било која Ткаенина 150 H
TL-150 H
Настава На Светлина, Боја Ласерски Трансфер На Хартија
Код : TL - 150 R
Производ : Светлина, Боја Ласерски Трансфер На Хартија
Опис : со боја ласерски печатари, копир, боја Ласерски Принтери, се направи прилагодување на маици. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот.
Пред да се врати на предмети, ве молиме потврдете го врати адреса и логистички метод со нас.Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја.
Ласерски Принтери Компатибилност : Тој е дизајниран да работи со повеќето Ласерски принтери. Предност
За многу варијанти,мала количина на производство.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки. чека за околу 5 второ, потоа излупете исклучите назад хартија со почеток во аголот. Пред да се изврши, отсечени мотив без да остават простор околу рабовите. Накратко топлина на ткаенина за 5 секунда за да се осигура дека тоа е сосема мазна. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.

Детали

Тип:
Слика Хартија
Број На Модел На:
TL-150H-20
Бренд Име:
YUANTENG
Слика Хартија Тип:
пренос на хартија
боја:
Светла Боја (Бела Хартија)
Медиум:
Т-маица Облека Стакло Керамичка Алуминиумска плоча и слично.
Употреба:
Облека&Textil&Ткаенина
тонер:
Со некои Ласерски Принтери
Ласерски Трансфер На Хартија:
Ткаенина Трансфер На Хартија
Термички Трансфер:
Трансфер Papel
специјалност:
Користете СТП Суровини Високо Водат и Многу Мие
компатибилни печатачи:
Боја Ласерски Принтери
Ласерски Печатач:
OKI Xerox Epson HP Топови
Излупете исклучување на база на трудови:
Топли Излупете Излупете Го Исклучите По 3-5 Секунди .
Свеж

Избор на клиенти