.

.

New
(A4*100pcs) трговија на Големо Ласерски преносот на Топлината Хартија За Светлина Т кошула Евтини Хартија а4 Термички Papel Трансфер За Ткаенина Керамички 150H

(A4*100pcs) трговија на Големо Ласерски преносот на Топлината Хартија За Светлина Т кошула Евтини Хартија а4 Термички Papel Трансфер

DEN 2815.00
DEN 3311.52

Стока
Достапно.

Материјал За Складирање
услови на 35-65% Релативна Влажност и на температура од 10-30°C.
Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање. Штом ќе добиете предмети, ние ќе го поправи или размена нив ПОБРЗО. Откако ќе се даде на објекти на логистичка компанија, ве молиме да ни ги испратите на следење на број.
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Големина на Достапноста : A4 (210mm X 297mm), A3 (297mm X 420mm), 42cmx30m се Тркалаат
Напомена :
Ласерски трансфер на хартија има 4 вида на светлина, боја на хартија ,еден е TL-150 M (Нема Потреба од Сечење) ;втората е TL-150 H ( За Материјали, Стакло , Керамика) ,третиот е TL-150 R (Подобар Квалитет), што е подобро од TL-150 H ;последниот хартија е TL-150 (Врвен Квалитет) , Па pls се избере вистинскиот што ви треба.
Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина. Топлина Притиснете Машина За Обработка На Трансфер
а. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Пред да се врати на предмети, ве молиме потврдете го врати адреса и логистички метод со нас. Инструкции За Перење
1) да чека 24 часа пред перење за прв пат(време на сушење)
2) Ткаенини имајќи нашите трансфери се машина перат до 30°C, секогаш измијте облека внатре кон надвор. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови.

Детали

Тип:
Слика Хартија
Број На Модел На:
TL-150H-100
Бренд Име:
YUANTENG
Слика Хартија Тип:
пренос на хартија
боја:
Светла Боја (Бела Хартија)
Медиум:
Т-маица Облека Стакло Керамичка Алуминиумска плоча и слично.
Употреба:
Облека&Textil&Ткаенина
тонер:
Со некои Ласерски Принтери
Ласерски Трансфер На Хартија:
Ткаенина Трансфер На Хартија
Термички Трансфер:
Трансфер Papel
специјалност:
Користете СТП Суровини Високо Водат и Многу Мие
компатибилни печатачи:
Боја Ласерски Принтери
Ласерски Печатач:
OKI Xerox Epson HP Топови
Излупете исклучување на база на трудови:
Топли Излупете Излупете Го Исклучите По 3-5 Секунди .
Свеж

Избор на клиенти