.

.

New
(10sets/многу) А4 Големина Ласерски Привремена Тетоважа Хартија DIY Привремени Тетоважи Хартија Телото Уметност Флеш Тетоважа Freeshipping

(10sets/многу) А4 Големина Ласерски Привремена Тетоважа Хартија DIY Привремени Тетоважи Хартија Телото Уметност Флеш Тетоважа

DEN 849.00
DEN 1131.84

Стока
Достапно.

Направено
Повеќе информации :
1. Ако имате laminating машина, можете да ја користите оваа машина да се задржи на филмот им се тетоважа хартија добро ) и намалување на дизајнот како што сакаат. Користете картичка за да го добиете воздушен балон надвор . Намалување дизајн. Ние може да ги избришете дизајн далеку со користење на лента. Сликата може да се чува околу 3-7 дена. Тоа е околу 5-10 минути природно.
Answer : ___________________________ Note :
1. Мрсна кожата треба да се чисти со вода пред да направите тетоважа.
Бесплатен Превозот DIY Тетоважа Хартија А4 Големина Привремен Ласерски Тетоважи Хартија Налепници(10sets/многу)Телото Уметност Матрицата Tatuagem Секс Производи
Инструкции како да се следи :
2 видови на хартија кога ќе ја отворите пакет. По 10-15seconds, кора исклучите тетоважа хартија. Rive транспарентен лепило филмот и го стави дизајн на телото, лицето, раката, ноктите, рака, мобилен телефон и сл. Печати дизајн на печатење на хартија ( огледало печатење ), а потоа исушете го со посува за 1 минута или да се исуши природно. По riving печатење на хартија, ако има вода, користете абсорбента хартија за да се очисти вода и се чека околу две минути
со цел да ги споделите со тетоважа сува целосно. Стави транспарентен лепило филм за печатење на хартија, тесни опремени. Дали повеќе пати со цел да ги задржи сите на воздушен меур од Намалување на дизајн, како сакате, и потоа тај дизајнот на вашата кожа.

Детали

Тип:
Слика Хартија
Бренд Име:
YUANTENG
Број На Модел На:
YTEL-10
Слика Хартија Тип:
тетоважа хартија
Ласерски Тетоважа Хартија:
Водоотпорен Ласерски Трансфер На Хартија
Свеж

Избор на клиенти