.

.

New
(20 парчиња=10 јасно+10 бела) Инкџет Вода Слајд Decal Хартија Вода слајд Помине Decals налепница Хартија За Дрво Waterslide Decal Хартија

(20 парчиња=10 јасно+10 бела) Инкџет Вода Слајд Decal Хартија Вода слајд Помине Decals налепница Хартија За Дрво Waterslide Decal

DEN 733.00
DEN 916.80

Стока
Достапно.

Влажна и мека на алабастер хартија, dischange меур и вода во филмот се доволно, а потоа и сува површина со абсорбента хартија. Сува сјај масло по природа или од страна на коса посува. Се сече по должина на периферијата од 1 mm од моделот. Натопете го во вода за околу 30-60 секунди, а потоа лизгајте го во фолија и хартија соодветно од страна на природата.025 mm; Вкупна дебелина : 0.
Карактеристики на производот : Силно Лепило Сила, Цврст ,Силен Отпор на Scrape
Примена :
Тие се користат за органско, дрво, мермер, пластика, бамбус, метал, жад, стакло, школка, кристал, цвеќиња, керамика, кригла, плоча, свеќа итн
Инструкции За Вода за Пренос на Хартија за Печатење на слика според фотографијата параметри, огледало страна е печатење на површината. Се пече во рерна за 10-15 минути на температура од 100-110,или сув по природа за 1-3day C лир/Транспарентен боја слој масло ( Тоа е исто така именуван спреј или лак) . Спреј за сјај масло (транспарентна авто-спреј во боја продаваат во paint shop) за моделот површината подеднакво.7 инчи)
Пакување : 20 Листови=10 бели+10 јасно
Јасно Тежина и дебелина : Околу 190 g на метар квадратен; Филм : 0.245 mm
Printer model : Epson,HP,Canon,Lexmark и Сите инк-џет Печатач Со Пигмент Мастило & Боја на Мастило (нормално мастило)
Погоден за : Стакло, стакло, бела или светло предмети, може да се открие објектот своја позадина и сенчење. Ширењето на база на хартија, полека да се направи трансфер печатење слој налепницата на производот површината.

Детали

Тип:
Слика Хартија
Број На Модел На:
КМ-ТОА-10+IW-10
Бренд Име:
YUANTENG
Слика Хартија Тип:
вода хартија
Боја на Decal Филм:
Белата боја
Примена:
За Дрво, Мермер, Пластика, Метал,Ноктите,Керамика,Стакло
Печатач На Располагање:
Сите Видови на инк-џет Печатари
вода decal хартија:
Waterslide Decal Хартија
налепница хартија:
А4
пренос на хартија:
Вода Слајд Decal Хартија
хартиените документи:
Вода трансфер
Вода Трансфер На Хартија:
decal хартија
ноктите вода decals:
вода хартија
вода слајд помине decals:
хартија за
Свеж

Избор на клиенти