.

.

New
(10sets/многу) Инкџет Привремена Тетоважа Трансфер на Хартија, А4 Големина Бела и Лажни Тетоважа Мажите Водоотпорен Привремен Хена Тетоважи DIY Уметност

(10sets/многу) Инкџет Привремена Тетоважа Трансфер на Хартија, А4 Големина Бела и Лажни Тетоважа Мажите Водоотпорен Привремен

DEN 850.00
DEN 1132.80

Стока
Достапно.

Кога има капење, не остатоци тоа енергично. Користете картичка за да го добиете воздушен балон надвор . Да се чува далеку тетоважа хартија од топлина и влажни . Ако имате laminating машина, можете да ја користите оваа машина да се задржи на филмот им се тетоважа хартија добро ) и намалување на дизајнот како што сакаат. Сликата може да се чува околу 3-7 дена. Ние може да ги избришете дизајн далеку со користење на лента. Тоа е околу 1 минута со користење на фен. Излупете исклучување на транспарентен лепило филм, а потоа се покрие филм за тетоважа хартија (има дизајни на тетоважа на хартија). Мрсна кожата треба да се чисти со вода пред да направите тетоважа. Rive транспарентен лепило филмот и го стави дизајн на телото, лицето, раката, ноктите, рака, мобилен телефон и сл. Тоа е околу 5-10 минути природно. Стави малку вода за дизајн, се чека околу 10-20 секунди, ние може да посебна убава тетоважа од печатење на хартија. Печати на дизајнот надвор со огледало (Ако мастило не е доволно сува, почекајте малку или со посува да се задржи на мастило сува доволно. Белата боја на хартија е тетоважа на хартија , на други жолта боја на хартија е транспарентен лепило филм . По печатење, ние треба да се чека дизајн сува . Да потрае некое вода на тетоважа хартија.
(10sets/многу) Инкџет Привремена Тетоважа Хартија А4 Големина Бела и Лажни Тетоважа Мажите Водоотпорен Привремен Хена Тетоважи секс производи
Инструкции како да се следи :
2 видови на хартија кога ќе ја отворите пакет.

Детали

Тип:
Слика Хартија
Бренд Име:
YUANTENG
Број На Модел На:
YTEI-10
Слика Хартија Тип:
тетоважа хартија
инкџет тетоважа хартија:
водоотпорен инкџет трансфер на хартија
Свеж

Избор на клиенти