.

.

New
Балерината Масла рачно изработени Од Танчерки во Repose од Едгар едгар дега Масло на Платно Ѕид Слики за Декорација Вертикална

Балерината Масла рачно изработени Од Танчерки во Repose од Едгар едгар дега Масло на Платно Ѕид Слики за Декорација Вертикална

DEN 3715.00
DEN 4127.52

Стока
Достапно.

Како што шепот едни на други, гледачот добива увид, како ако тој или таа е исто така на тајната тие споделување зад сцената. Оригиналниот беше завршен во 1899 и сега може да се најде во Детроит Институтот за Уметност, но убава репродукција на овој тендер сцена може да биде твое благодарение на талентирани уметници кои работат за overstock Art. Тие се пресоздава оваа работа во креда, детал по детал.
Вештини на Патот е на професионална, уметничка галерија кои се занимаваат со разни на масла , декоративни цртежи. Тие се соочуваат едни со други и да се потпреме во, што укажува на блиска врска помеѓу двете. Оваа работа се навраќа на силни емоции, како на танчери ги криел во еден на друг. Ние сме го направиле бизнис за долго време во добар начин , вашето задоволство е наша извршување ! Ние се стреми да ви даде најдобра услуга . Прилагодено нарачки се топло добредојдени тука , само пратете на вашите слики, димензии и други барања за да oilpaintingsclub на hotmail.com
Едгар дега - Танчери во Repose Ориентација : Вертикална Наслов : Танчери во Repose Уметникот : Едгар едгар дега, Како и многу Едгар едгар дега работи, неговата Танчери во Repose има две ballerinas во креда споделување интимен момент или пред - или пост-перформанси. Ние се соочуваме со не само на познати слики репродукција од мајстори , но и модерни слики кои се добри за домашна декорација ,добра ѕид слики .
Ефект На Слика :
.

Детали

Големина (Инчен):
20x24, 24x36, 36x48, 40x60, 40x80, 48x72
Рамка:
No
Техника:
Рачно Насликани
оригиналниот:
No
Рамка на режимот:
Формулиран
Предмети:
Слика Слика
Медиум:
Масло
Обликот:
правоаголник
Тип:
Масла
Стил:
Impressionist
Форма:
Еден
Материјал:
Платно
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
Поддршка База:
Платно
Број На Модел На:
AR689
is_customized:
Yes
Calligraphy и сликање Големина:
custom size
Тип:
Handpainted
Свеж

Избор на клиенти