.

.

New
Пинк Цреша Дрво Слика за Спалната соба Ѕид Декорација Модерна Цвет маслени Слики на Платно Формулиран Цвет Уметнички Дела

Пинк Цреша Дрво Слика за Спалната соба Ѕид Декорација Модерна Цвет маслени Слики на Платно Формулиран Цвет Уметнички Дела

DEN 958.00
DEN 1368.96

Стока
Достапно.

Секоја негова слика е создадена од страна на еден од нашите професионални уметници со масло или доградба на акрилни бои на вистински платно.
Материјали :
Животната средина Уметник Одделение маслени бои, акрилна боја и Платно. За повеќе стилови или други големина на, ве молиме слободно контактирајте со нас во секое време . Како светлосни ефекти, бојата на објекти можеби малку различен од слики. Тоа е еластичен, флексибилни и издржливи. За да ја зачувате вашата превозот цена и да се избегне рамка оштетени за време на превозот, ова платно сликарство без рамка и носила.
Постојат многу видови на уметност материјали кои се на пазарот, но ние ги користиме само Уметник Одделение работи. Пинк Цреша Дрво Слика за Спалната соба Ѕид Декорација Модерна Цвет маслени Слики на Платно Формулиран Цвет Уметнички Дела
Слика Големина На :
Како и да изберат, + 5cm секоја страна се насликани за истегнување. Сликата е индивидуална работа на уметноста.
Врамени/Протегала :
Не (Ако имате потреба врамени, ве молиме ни e-mail.)
Кориснички налог
Прифатено (само ни е-мејл. Ние само да се направи вистински масла. Ние ќе наплата тебе (помалку од 15% од оригиналната плаќање за покривање на превозот на трошоците и други ракување
такса) ако враќањето на објекти, во рок од 15 дена по приемот на предмети за било каква причина. Можете да ги видите во ред и текстура brushstrokes.
Ние се создаде слика во традиционален начин, исто како и како уметници во 15 век не. Можете исто така да платите со изберете дебитни картички, вклучувајќи Маестро, Самостојна, Carte Bleue, Poste Pay, Carta Si, 4 B
и Euro6000 ). За acrylics, ние ги користиме КИНГ ЖУ уметник професионални бои.
Ние, исто така, снабдување unassembled носила барови на 4cm широк x 2cm дебели за да се спаси превозот цена. Како и да е, ако сакате, може да се прогласи предмети како "примероци" или "Подароци" за полесно царинење. Овие дополнителни такси може да биде
собрани во времето на испорака.

Детали

Големина (Инчен):
35 X 70CM Формулиран, 40 X 80СМ Формулиран, 45 x 90CM Формулиран, 50 x 100cm Формулиран, 55 x 110cm Формулиран, 60 х 120cm Формулиран, 65 x 130cm Формулиран, 80 x 160cm Формулиран
Стил:
Апстракт
Тип:
Масла
Број На Модел На:
AF04
Техника:
Рачно Насликани
оригиналниот:
No
Рамка:
No
Предмети:
Цвет
Форма:
Еден
Рамка на режимот:
Формулиран
Материјал:
Платно
Обликот:
Вертикален Правоаголник
Медиум:
Масло
Поддршка База:
Платно
Место на Потекло:
Xiamen, China (Копно)
Технички:
Paintbrush/Нож рачно насликани модерна апстракт цвет ѕид уметнички слики
Бојата И Обликот:
Правоаголникот и Шарени Дрво Цвет Маслото на Платно
Примена:
Дневна Соба, Спална соба, трпезарија, Салон, Кујна, Канцеларија и слично.
Пакет:
се тркалаат спакувани во цевка
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
Обликот:
правоаголник
Свеж

Избор на клиенти