.

.

New
Чен Yifei Музика Серија Маслото на платно hight Квалитет Рака-насликани Сликарство

Чен Yifei Музика Серија Маслото на платно hight Квалитет Рака-насликани Сликарство

DEN 7632.00

Стока
Достапно.


Производот Се Покаже :
Жена и Голи Уметност маслото :
:
. Искусни уметници од Dafen Сликарство Село или Xiamen Wushipu Сликарство Село ви овозможи со high-end и прва класа уметнички дела. Производот Се Покаже
За Чен Yifei :
Уште во 1985 година, на сад на "Њујорк Тајмс" го пофали нејзината : "Стил на сликарството
микс на реализам и романтизам, потсетува на ремек-дела на Европски мајстори. "; Во 1984 година, на Соединетите американски Држави на Америка "Уметност Вести"списание име Чен Yifei "романтична реализам, неговите дела се открие силна носталгични атмосфера, се таложи во мирна и тивка атмосфера е особено допира. Ltd специјализирана во рака-насликани масла (Бренд е Eazilife). ";Во 1983 година, Hamer галерија сопственик на Hamer на воведување на Чен Yifei на светот, авторот укажува : "неговите слики се блиску до песна, затоа што тој само насочени не, Секако. "; Во 1985 година, на Соединетите американски Држави нафтата Барон д-р чекан за време на неговата посета на Кина, што се користи за да се Чен Yifei дела "меморија од родниот град ," како подарок за Deng xiaoping.
Производ Детали : Производ : Чен Yifei Музика Серија Маслото на платно hight Квалитет, Големина : 60*90cm(ние ја поддржуваме било која големина сакате,ако треба customed големина,ве молиме контактирајте со мене) Структура : Не, платно само Медиум : маслени бои или акрилик(пропилен) Пакување : Галерија заврши пакување, покриени со пластична слоеви, валани со меур кеси и го стави во цевка Нашата Компанија : Шенжен Yinjin Trading Co.

Детали

Големина (Инчен):
24x36
Рамка:
No
Техника:
Рачно Насликани
оригиналниот:
No
Рамка на режимот:
Врамени Огледала
Предмети:
Портрет
Медиум:
Масло
Обликот:
правоаголник
Тип:
Масла
Стил:
Realist
Форма:
Еден
Материјал:
Лен
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
Поддршка База:
Платно
is_customized:
Yes
Calligraphy и сликање Големина:
60x80
Тип:
Handpainted
Свеж

Избор на клиенти