.

.

New
Платно сликарство Едгар едгар дега Impressionist Балерина Маслото hight Квалитет Рака-насликани балерина сликарство

Платно сликарство Едгар едгар дега Impressionist Балерина Маслото hight Квалитет Рака-насликани балерина сликарство

DEN 9552.00

Стока
Достапно.


Производ Детали : Производ : Едгар едгар дега Балерина сликарство Маслото на canva Големина : 60*90cm(ние ја поддржуваме било која големина сакате,ако треба customed големина,ве молиме контактирајте со мене) Структура : Не, платно само Медиум : маслени бои или акрилик(пропилен) Пакување : Галерија заврши пакување, покриени со пластична слоеви, валани со меур кеси и го стави во цевка Нашата Компанија : Шенжен Yinjin Trading Co. Ltd специјализирана во рака-насликани масла (Бренд е Eazilife). Искусни уметници од Dafen Сликарство Село или Xiamen Wushipu Сликарство Село ви овозможи со high-end и прва класа уметнички дела. Производот Се Покаже
За Едгар Едгар Дега
Едгар едгар дега роден Hilaire-Germain-Едгар Де Гас; (19 јули 1834 година ? 27 септември 1917) бил француски уметник познат по неговите слики, скулптури, графики и цртежи. Тој е особено утврдени со предметот на танцот; повеќе од половина од неговите дела да го опишат танчери.
Производот Се Покаже :
Поврзани Производи Се Препорачува :
Балет И Танчерка Група Производ :

Детали

Големина (Инчен):
24x36, 36x48
Материјал:
Лен
Тип:
Масла
Медиум:
Масло
Рамка на режимот:
Frameless Огледала
Стил:
Impressionist
Предмети:
Портрет
Поддршка База:
Платно
Рамка:
No
Форма:
Еден
оригиналниот:
No
Техника:
Рачно Насликани
Тип:
Handpainted
is_customized:
Yes
Calligraphy и сликање Големина:
60x90
Обликот:
правоаголник
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
Свеж

Избор на клиенти