.

.

New
Нови AED Симулација Тренер Вонредна Состојба AED Обука Машина За Тупаница Помош CPR Пракса Во англиски И шпански јазик

Нови AED Симулација Тренер Вонредна Состојба AED Обука Машина За Тупаница Помош CPR Пракса Во англиски И шпански јазик

DEN 5040.00

Стока
Достапно.

Оваа обука обезбедува голем број на симулации, или обука скрипта, Да им помогне на responders се запознаат со AED и да им овозможи да ги демонстрираат основните вештини neccessary да се користи на AED во итни случаи. Тренерот се компатибилни со нови насоки од AHA2015 сценарија & операции. Ако ви треба повеќе опрема, AED уред или Defibrillation печ, можете да пристапите на следниот линк : Повеќе AED Машина : Defibrillation замена на patch : CPR маска може да се користи со AED машина : CPR resuscitator & вентил : Слики :
. ЗАБЕЛЕШКА : Пред да користите вистинска клиничка AED, на responder треба да имаат завршено соодветно responder програма за обука, која може да вклучуваат употреба на AED Тренер.Тоа нема висок напон способности,обезбедување на безбедност во текот на обуката. По завршувањето на таков разбира,responder треба да покажат владеење во процената на пациент за недостаток на одговорност ,отсуство на дишењето,како и недостатокот од циркулација; Cardiopulmonary реанимација(CPR);и познавање на важечките медицински протоколи и процедури. Обезбедува симулирани шок испорака.Спецификација : Модел : XFT-120 C Точка Име : AED Тренер Производ Големина : 155*130*45mm Напојување : DC 4. Јазик картички може да се купи одделно. Секоја машина има 2 јазици, едниот е на англиски јазик, а другата е на друг јазик, која може да биде вклучен од себе, 6. Функција : AED тренер е дизајниран да ги подготви за итни случаи responders да се користи вистински клинички AED.

Детали

Тип На Објект:
Губење На Тежината Креми
Бренд Име:
Elysaid
Број На Модел На:
120C+
НЕТО-WT.:
1
Тип:
aed обука
Точка име :
aed тренер
Тип:
Прва Помош Уреди
Примена:
Прва помош обука за AED операција
Јазик:
Двојазично 14 јазици за избор
Сценарија:
8-10 обука сценарија
Функција:
Симулира работата на клиничките AED
Функција:
Со посебна програма/глас картичка
Напојување:
DC 4.5 V/3*АА батерија
Големина:
155*130*45mm
Certfication:
CE и ISO13485
Свеж

Избор на клиенти