.

.

New
Инфрацрвени гасни скара режач ЛПГ&LNG режач каталитички керамички режач плоча разменувач на топлина фабрика трговија на големо

Инфрацрвени гасни скара режач ЛПГ&LNG режач каталитички керамички режач плоча разменувач на топлина фабрика трговија на големо

DEN 2436.00
DEN 2592.00

Стока
Достапно.


Спецификации :
Топлина Излез : 15000 BTU
Димензии(Dxšxv) : 420*141*78 мм
Гори Површина : 295*110 mm
Потрошувачката на ТНГ (Kg/hr) : 0.25
Индустриска употреба :
1. Континуирано фалсификување, за возврат, термичка обработка, степен на термичка обработка 300_800;
2. Метал површински третман, влага сушење, печење и сите видови на производство на опрема за директно загревање на 30-300degrees
3. Тепих латекс, PVS ракавици, керамички калап за печење, ЗЕЛЕН 30-3000 степен hezt на сува застаклување
Термичка изолација :
Фарми изолација, кои работат во фабриката partical изолација.
Храна употреба
Угостителски употреба, морски продавница, рака braised кокошка, ориз, крекери, јајце ролни, бисквити, сушени лигњи. Риба сос, сушени преработена храна.
Преработка на земјоделски
Тутун, чај, жито, водни производи, зеленчук, месо и други производи на дехидрација, печење.
Прехранбената индустрија : Отворено рерна, јагнешко string машини, топла торта шпорет, патка рерна, печени слатки компири машината, сушење напредокот на јајце тек, леб, бисквит, сушени искусни лигњи свила, риба џем(на храна може да се загрева рамномерно, без чад, нема загадување, добар изглед и добар вкус)
Хартија индустрија : Сушење линија на сите видови на трудови
Земјоделство индустрија : Dehydrating и печење на тутун, чај, пченка, водни производство, зеленчук, месо, итн.
Други начини на Плаќање : Paypal / Western union / ТТ

Детали

Тип:
Скари
сертификација:
АДС,CE,3C
Скара Тип:
Гас Скари
Број На Модел На:
B15000
По завршувањето:
Порцелански Емајлирани
Сигурносен Уред:
Кислород Исцрпување Сигурносен Уред,Пламен Сигурносен Уред
Метал Тип:
Алуминиум легура
Бренд Име:
KINGRAY
Функција:
Лесно Се Чисти,Лесно Се Составуваат
Гас Тип:
Пропан
Гас:
ЛПГ/LNG
Топлина излез:
15000BTU
димензија:
420*141*78
Гори област:
295*110mm
Потрошувачката на ТНГ (Кг/час):
0.25
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти