.

.

New
7-инчен 1280 * 800 HD IPS full-view LCD екран, поддржува H264 H265 кодирање мрежа HD следење тест

7-инчен 1280 * 800 HD IPS full-view LCD екран, поддржува H264 H265 кодирање мрежа HD следење тест

DEN 11396.00
DEN 11995.20

Стока
Достапно.

нова функција
10. Факултативна UTP тест、 СКЕНИРАЊЕ тест
22.
Поддржува H264 кодирани складирање
Аудио тест
Сите на патот до аудио влез тест, може да биде снимен на аудио, сите на патот аудио излез, може да се користи за да се поврзете слушалки
USB HOST
За мобилен телефон полнење, надворешни глувчето, У диск, мобилни хард диск
24 V DC излезна
12 V DC излез, максимална струја од 1 A, за топката машина за да се обезбеди привремено напојување
DC 12 V излезна
12 V DC излез, максимална струја 2 A, за камерата привремен напојување
РОЕ излезна
48 V стандард РОЕ излез за напојување на РОЕ камера
RS485 сериски порт алатка
Прифатливи, испрати произволни податоци или hexadecimal податоци
PSE напон тест
Прикажува РОЕ напојување напонот и линија услови
DC 5 V излез
USB напојува од камерата за да се обезбеди привремена моќ, или да обезбедуваат мобилен телефон за итни случаи за напојување, максимум 2 A
полнач
DC 12 V/2 A
батеријата
Вграден-во 7.
K720 S Основните Карактеристики на Производот :
1. нова функција
4. Новиот главниот интерфејс дизајн, работење поедноставно и поефикасно. нова функција
5. Брзина ONVIF секунди надвор од сликата, побрзо, повеќе компатибилен.
K720 S на софтвер е интегриран со голем број на опционални интерфејс стил.CVBS аналогни видео сликата на екранот, PTZ PTZ контрола, image zoom, камера, видео, репродукција
19. Корисниците може да го симнете и инсталирате свои апликации, како што се QQ, We Chat и така натаму. Поддршка H264 4 K, H265 4 K HD камера главната струја директно од сликата. Брзина ONVIF може да го менува камерата IP, слика параметри, поток, резолуција. Факултативна OPM
24. Факултативна капацитетот на батеријата 7. Поддршка четири видови на надворешно напојување DC5 V DC12 V DC24 V РОЕ .ONVIF сервер, може да се користи како мрежа ONVIF камерата може да се користи за тестирање на видео рекордерот.

Детали

Бренд Име:
safeguide
Број На Модел На:
K720S
Максимална IR Растојание(м):
10-20м
Леќа:
2.8 mm
Сензор Големина:
1/3 инчен
Свеж

Избор на клиенти