.

.

New
HD 5MP cctv леќа 6MM М12 планината fisheye објектив за IP видео надзор камера широк агол видео надзор леќи

HD 5MP cctv леќа 6MM М12 планината fisheye објектив за IP видео надзор камера широк агол видео надзор леќи

DEN 287.52

Стока
Достапно.

5-8ММ мониторинг агол 96-45 степени; Надзор на камерата леќи на камерата 6-15 MM мониторинг агол 53-23 степени; Надзор на камерата леќи на камерата 6-36 MM мониторинг агол 53-10 степени; Надзор на камерата леќи на камерата 8.6 MM малите леќи - мониторинг агол 80-96 степени; Надзор на камерата леќи на камерата 4 MM - мониторинг агол 78-80 степени; леќите На камерата 6 MM - мониторинг перспектива 53-60; леќите На камерата 8ММ - мониторинг перспектива 40-45; леќите На камерата 12 MM - мониторинг перспектива 23-30; За следење на камера следење 16 MM - агол 15-17 степени; Илустрира односот меѓу фокусна должина и следење агол : Надзор на камерата леќи на камерата 3.5
Хоризонтална Поле на Гледање : 60 степен
Ирис Работата : Fixed
Фокус Работата : Fixed
Зум Работата : Fxied
Леќи на камерата копче принцип и следење агол : Надзор на камерата леќи на камерата копче на параметар вредност е поголема, повеќе тесен на изгледот, и обратно, колку се помали леќа параметри, на помали пошироката.5-51 MM мониторинг агол 57-10 степени; Надзор на камерата леќи на камерата 6-60 MM мониторинг агол 53-6 степени; (Секој производител агол леќа не е иста, постои одреден агол разлика. 40 метри треба 12 MM леќа, 50 метри треба 16 MM леќа , Со животната средина, сите според вистинскиот избор.
HD 5 MP cctv леќа М12 планината fisheye објектив за IP видео надзор камера широк агол видео надзор леќи
Спецификација :
Фокусна Должина( mm ) : 6mm
Imager Големина : 1/2.

Детали

Пакет:
3.6 мм, 6mm, 8mm
Бренд Име:
DONTER
Фокусна Должина:
6.0 mm
Меморија Големина:
Никој
Број На Модел На:
М12-6MM-5MP
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Формат На Слика:
1/2.5
М О Д:
0.1 M
планината:
М12
Сензор:
CCD/CMOS
Нарушување:
-77%
Свеж

Избор на клиенти