.

.

New
Бесплатен превозот топла продажба Жените Булчински Свадба Накит >>8мм се меша бојата јужна морска школка бисер мода necklace18

Бесплатен превозот топла продажба Жените Булчински Свадба Накит >>8мм се меша бојата јужна морска школка бисер мода necklace18

DEN 468.00
DEN 623.04

Стока
Достапно.


- Во денешно време, свежа вода за бисери стануваат се повеќе и повеќе модерни за луѓе од целиот свет. Ако влажна, дозволете бисери да се исуши пред да оставајќи ги настрана.
БИСЕР ЗОНИ w о 6 години искуство во свежа вода перл круг во Кина, ние нудиме целосен спектар на Бисер Накит со највисок квалитет и многу поволни цени.
Ние нудиме 100% Задоволство и Нема Ризик Парите Назад Гаранција. Најдете посебен слот во вашата кутија за накит од бисери, или чувајте ги во мека торба направени од chamois или на друг не-абразивен материјал.
- Со одличен квалитет и прифатлива цена, слатководни бисер стана популарна алтернатива на Јапонски Akoya бисер и јужна море бисер.
Restring Вашиот Бисери И Чвор За Безбедност
За да се спречи влакно кршење, тоа е добра идеја да имате на вашиот бисери restrung периодично-можеби еднаш годишно или па ако се носат на нив често. На крпа може да биде навлажнета со вода или тоа може да биде сува.
Избрише вашиот бисери со мека, lint-слободен крпа, веднаш штом ќе ги однесе надвор. Ние имаме "без мака" 14 дена врати/политика за наплата и никогаш не прашува за restocking такса.
Грижа за Вашиот Бисери
Дури и образован бисери со подебели облоги се повеќе кревка отколку повеќето други скапоцени камења, па ќе мора да се справи со нив внимателно да ги задржи во најдобра состојба. Малку грижа може да оди на долг пат кон осигурувајќи дека вашите бисери остане безбедно и светла за годините што доаѓаат! Нашиот бисер ѓердани се сите заврзана.

Детали

Тип На Објект:
Ѓердани
Парична казна или Моден:
Моден
Pendant Големина:
Инч
Стил:
Класичен
Ѓердан Тип:
Синџири Ѓердани
Пол:
Жените
Материјал:
Школка
Синџир Тип:
Линк Синџир
Должина:
inch
Метали Тип:
сребро позлатен
Обликотшема:
Круг
Број На Модел На:
ААА
Свеж

Избор на клиенти