.

.

New
Оригиналниот SKYRC AC / DC 100-240V 1-6S 2x 100W Двојна Рамнотежа Полначот D100 за РК Модел

Оригиналниот SKYRC AC / DC 100-240V 1-6S 2x 100W Двојна Рамнотежа Полначот D100 за РК Модел

DEN 5002.56

Стока
Достапно.

1-10 A) * 2 Празнење сегашниот опсег : (0. Li HV на владата достапна. Спецификации : Item бренд : SKYRC Објект модел : D100 на Наполнетост на батерија тип : Li Po/Живот/Li Ion/Li HV/Ni MH/Ni Cd/Pb Влезен напон : AC 100-240 V / DC 11-18 V Полнење коло напојување : AC влез 100 W / DC влез 2 * 100 W Празнење коло моќност : 2 * 10 W Полнење сегашниот опсег : (0.Оригиналниот SKYRC AC / DC 100-240 V 1-6 S 2x 100 W Двојна Рамнотежа Полначот D100 за РК Модел Карактеристики : Два канали полните два различни видови на батерии во исто време.8 во Пакетот информации : Пакет големина : 28. Батеријата метар. Smart телефон контрола & монитор преку Wi-Fi модул (Wi-Fi модул не е вклучен).9 во Пакет тежина : 1438g / 3. Батеријата внатрешен отпор метар. Ре-врв на чекање за Ni MH Ni Cd батерија. PC комуникации : USB порт на КОМПЈУТЕР за контрола на & firmware надградба.2 lb Големина : 163 * 153 * 72mm / 6.2 lb Општи подарок кутија Пакет листа : 1 * SKYRC D100 100 W рамнотежа полнач 1 * AC кабел 2 * XH адаптер 2 * Полнење кабел 2 * Банана конектори со XT60 конектор за полнење кабел 1 * англиски јазик прирачник за корисникот. Терминал напон контрола.0 A) * 2 Тековната потрошувачка за балансирање на порта : МАКС 200m A/мобилен Li Po/Живот/Li Ion/Li HV мобилен грофот : 1-6 S Ni MH/Ni Cd клетки : 1-15 S Pb(оловни) батериски напон : 2-20 V Меморија : 10*2 различни полнење/празнење профили Полнење метод : CC/CV за литиум вид и олово (Pb) батерии; Делта-врв чувствителност за Ni MH/Ni Cd Тежина : 993g / 2. Поддршка за полнење енергија дистрибуција кога работат со AC влез.

Детали

Тип:
Симулатори
Воздушна Фотографија:
No
боја:
сива
Број На Модел На:
D100
сертификација:
CE,SGS,ROHS
Бренд Име:
SKYRC
Возраст Опсег:
Grownups
Гаранција:
1year
Контролор На Владата:
MODE1
Контрола На Канали:
4 Канали
Материјал:
Пластични
Свеж

Избор на клиенти