.

.

New
СИНИ СВЕТЛА HP-10 Дигитални вртежен момент Тестер 0.15-10.00 Kgf.cm

СИНИ СВЕТЛА HP-10 Дигитални вртежен момент Тестер 0.15-10.00 Kgf.cm

DEN 26460.00

Стока
Достапно.


HP Серија на Производ(Втората Генерација,Подобрен Модел)
3 мерни единици
Правец на стрелките на часовникот/anticlockwise вртежен момент sysmbol индикација
Податоци песна), hold функција
Ново-додаде автоматски zeroing функција
Употреба
Се користи за вртежен момент на поставување на електрични завртка возачи и за калибрација на вртежен момент завртка возачот,вртежен момент клуч,вртежен момент возачот и за мерење на вртежен момент на сите rotators(како што се вретено).Тоа исто така може да се користи за мерење на вртежен момент на завртката школка и завртка-капа со користење на посебни тела.
Спецификации
Модел
КС-10-ти
КС-10
HP-20
HP-20
HP-50-тите
HP-50
HP-100s
HP-100
HP-200s
HP-250
Мерниот опсег на врв
1bf.во
kgf.cm
Н. м
0.15 ~ 9.00
0.15 ~ 10.00
0.015 ~ 1.000
0.30 ~ 18.00
0.30 ~ 20.00
0.030 ~ 2.000
1.5 ~ 45.0
1.5 ~ 50.0
0.15 ~ 5.00
1.5 ~ 90.0
1.5 ~ 100.0
0.15 ~ 10.00
5.0 ~ 180.0
5.0 ~ 200.0
0.50 ~ 20.00
Мерење на чекање
Патеката . Врв
Точноста
± 0.5%Fs
± 1.0%FS
Моќ (време на полнење)
1.2 VNi HM мобилен × 5 или батерија (полнење 6 часа)
(не се вклучени)
Наведени полнач
Текст : AC220 V ~ 240 V Излез : наизменична СТРУЈА .2 V400m A
Континуирана употреба на целосна наполнетост
20hours
Траење на батеријата
Полнење 300 пати (не се вклучени)
Димензии/Тежина
W × H × D 230mm × 65mm × 120mm/ 2 Kg
Стандардни додатоци
LK26006
LK26009
LK26012
LK26007
LK26009
LK26012
LK26008
LK26012

Детали

Дисплеј Тип:
Дигитални
Макс Оптоварување:
10N
Број На Модел На:
КС-10
Бренд Име:
BLUEBRIGHT
Свеж

Избор на клиенти