.

.

New
RF-16NE Безжична Флеш Потребен за CANON со 4 Примачи

RF-16NE Безжична Флеш Потребен за CANON со 4 Примачи

DEN 2097.00
DEN 2207.52

Стока
Достапно.

На блендата контрола на владата вклучени единечно, континуирано, КРУШКА и 4sec го одложи снимањето.
DSLRKIT RF-16 NE Безжичен Далечински Флеш Потребен за Canon
DSLRKIT RF-16 NE користат истиот систем со Пиксели ПЕШАК ТФ-361/362/363/364,Тоа значи дека можете да го користите RF-16 NE TX да предизвика ПЕШАК RX или употреба RF-16 NE RX работа со ПЕШАК TX.5 мм sync мозок, или да се поврзете со флеш преку PC sync мозок (треба да се купат дополнителни 3,5 мм да PC sync кабел).
Примачот има 3,5 мм излезен приклучок. Особено заштеда на енергија дизајн може да се направи на предавателот и приемникот за батеријата да трае повеќе време. Тоа може да се користи за да се поврзете вашата камера е shutter remote port(Треба екстра shutter поврзете кабел), или да се поврзете на студиото флеш преку прикачен 3.Безжична Флеш активирањето преку 3.5-PC Sync мозок :
(ЗАБЕЛЕШКА : овој режим, може да не ги поддржуваат 1/250sec sync, max 1/200sec.Безжичен Далечински Контрола на владата :
(На блендата контрола на владата вклучени единечно, континуирано, КРУШКА и 4sec го одложи снимањето. Па нема потреба да се користи светлина стојат заграда, и флеш ефективноста е иста како и објектот кој се користи со светлина стојат заградата. Пожар на flashgun преку топла чевли дел и оган студиото светлина преку 3,5 мм 3,5 мм кабел. Поддршка на TTL flashgun wake-up функција; ти никогаш нема да пропуштите било таква шанса. (отворено без пречка, ние тестирани макс далечина е 200 метри) Ултра-ниска режим на потрошувачката на енергија; предавателот времето на мирување е повеќе од 2 години, и примачот, времето на мирување и до 300 часа. Работното растојание е повеќе од 100 метри.)
Компатибилен со уредот под shutter ослободување на владата :
Модел
Приклучете
Компатибилен уред
RF-16 NE
Примачот
3.

Детали

Компатибилен Бренд:
CANON
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Dslrkit
Број На Модел На:
RF-16NE за canon
Тип:
Безжичната
операција спектар:
100 метри
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти