.

.

New
Безбедност Шлем Скејтборд Скутер Возрасни Деца Велосипед Велосипед Возење Велосипед Ролери Скејт Несреќа Заштитник Отворено Заштитна Деца Спорт

Безбедност Шлем Скејтборд Скутер Возрасни Деца Велосипед Велосипед Возење Велосипед Ролери Скејт Несреќа Заштитник Отворено Заштитна

DEN 621.00
DEN 1218.24

Стока
Достапно.


Опис :
Мала тежина ABS школка & црна EPS поставата сунѓерот ткаенина,Мека Внатрешна влошки за дополнителна удобност.
Лесен, Енергија се Апсорбира EPS Поставата
Вклучува Екстра Внатрешни работи Влошки за Сопствени Монтирање.
Карактеристики :
Целосно Прилагодливи Брзо Ослободување Брадата Рака и се вртат dial (која е пренослив)
Дизајн да помогне да се намали ризикот повреда
Удобно и Лесно да се носат
Наменета за Сите Видови на уметничко Лизгање, Скејтбординг и Велосипедизам. Ви благодариме!
.
Продолжен Заден Покриеност за да се Заштити Од Паѓа Назад.
Прилагодливи ремени и спин dial (која е пренослив) : На скејтбордингот шлемови опремени со прилагодливи ремени и и се вртат dial за Возрасни /деца за да ја прилагодите флексибилно за да се добие подобро се вклопуваат.
Силни Заштитни ABS Надворешната Школка.
Вашето дете може да го носат за да се заштити самиот себе или на себе.
Тоа е добар партнер за педалата велосипедизам ,уметничко лизгање,Хип-Хоп,скејтборд,BMX,Сува slop ,Скијање ,Ролери,скејтбординг Скејтбординг Заштитна?и повеќе отворено спорт.
Во согласност Прилагодливи Безбедност Стандард EN1078. Ние гарантираме за стилот е иста како што е прикажано на слики.
Неопходно е уред кога вашите деца или сте велосипедизам.
Тоа е безбедно за вашето дете или можете да дознаете велосипедизам, лизгање и сл.
Уникатен дизајн, тоа е удобно на вашето дете или што да се носат.

Детали

Тип:
Шлем
Возраст:
>8 Години
Сезоната:
Универзална
Стил:
Половина покриени
Бренд Име:
KORAMAN
Спорт:
Уметничко лизгање
Глава Турнеја:
55-57cm
Материјал:
ABS
Применливи Луѓе:
Дете
Број На Модел На:
ZH907001
Свеж

Избор на клиенти