.

.

New
Стариот Кинг Династијата ZiSha Керамика Чај Тенџере,праска, со Марк,најдобро е колекција& украс,#06, Бесплатен превозот,

Стариот Кинг Династијата ZiSha Керамика Чај Тенџере,праска, со Марк,најдобро е колекција& украс,06, Бесплатен превозот,

DEN 5029.00
DEN 5916.48

Стока
Достапно.

Драг пријател, Тоа е collectable Zi Sha (Црвена Глина) Чај Тенџере го Поставите,тоа исто така може да се користи како подарок. Тоа е многу фино и ретки, и својата традиционална резба се многу уникатна. Тие се изложени Кинески брилијантна историја, култура и напредни занает одлуки техника. Тоа е, исто така, е симбол на среќа и задоволство. Тие ќе ви донесе долговечност, среќен, богат и среќа , и тие може да додадете специјални убава место ако ја ставиме дома. Тие имаат многу голема колекција вредност и употреба вредност. Понудата со доверба и не пропуштајте ја! Со среќа!

Детали

Материјал:
Виолетова Глина
Тема:
Љубов
Регионален Функција:
Кина
Деценија:
QingDynasty
Употреба:
Дома декорација/прибирање
Свеж

Избор на клиенти