.

.

New
MCT200 Не-деструктивни Хартија Слој Дебелина Мерач со 0.1 um Резолуција Боја Ширина Мерен Инструмент

MCT200 Не-деструктивни Хартија Слој Дебелина Мерач со 0.1 um Резолуција Боја Ширина Мерен Инструмент

DEN 17021.00
DEN 18912.00

Стока
Достапно.

Со различни надворешни сонди, мерач може да се примени за мерење на дебелина на не-магнетен слој на магнетна Метал супстрат,како и не-проводен слој на не-магнетни метал супстрат.Работат на Принцип на Мерење принцип : Магнетна индукција & Eddy current. Температура на чување : -30℃~+60℃. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден, Доколку вие не го добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.артикли инспекција и други тестирање области. Со различни надворешни сонди,мерач може да се примени за мерење на дебелина на не-магнетен слој на магнетна метал супстрат,како и не-проводен слој на не-магнетни метал супстрат. Резолуција 0. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.На екранот се врати на светлина обезбедува лесен за читање на екран податоци во услови на слаба светлина.Функција & апликација Пет типови на сонди се достапни за различни апликација,сондата контакт делови со тешко хром или црвена рубин материјали, многу издржливи.Product Overview MCT200 Слој Дебелина Мерач е наменет за не-деструктивни, брза и прецизна слој дебелина мерење и, исто така, може да се измери на филмот дебелина. Комуникацијата пристаниште USB1. Тоа е широко се користат во производството,метал преработувачката индустрија, хемиска индустрија. Две калибрација методи можат да се применат за да се измери и грешка во системот на сонда може да се коригира со основните сонда калибрација метод. максимална 10мм за сонда F10.1 комуникацијата пристаниште. Со различни надворешни сонди, мерач може да се примени за мерење на дебелина на не-магнетен слој на магнетна метал супстрат, како и не-проводен слој на не-магнетни метал супстрат. Информации за батеријата покажува остатокот капацитетот на батеријата.1 Димензии 125mm×67mm×31 mm Нето тежина 340g Работна температура -10℃~+50℃ Релативна влажност ≤90%
Испорака Детали Ние Брод на Worldide, освен APO/FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 работен ден Плаќање Ние accpet Alipay и Paypal, Кредитни картички, Пари Booker, T/T, Western Union,тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.

Детали

Со Светлото Или Не:
Yes
Број На Модел На:
MCT200
Бренд Име:
MiTeCH
Мерен Опсег:
(0~1250)um,зависи од сонди. максимална 10мм за сонда F10.
Точноста :
+/-(3%H+1)um
Резолуција:
0.1 um
Екранот :
4 дигитални LCD со ЕЛ осветлување
Тип:
Цинк слој дебелина мерач
Единица :
Метрички (um),Imperial (мили)
Работен напон :
Две АА големина, 1.5 Volt алкални батерии.
Комуникацијата пристаниште:
USB1.1
Работна температура :
-10C~+50C
Земја на потекло:
CN
Свеж

Избор на клиенти