.

.

New
F Тип на Магнетна Индукција Слој Дебелина Мерење Мерач СМ-8826F за Алуминиум Хром Челик Железо Легури метар тестер

F Тип на Магнетна Индукција Слој Дебелина Мерење Мерач СМ-8826F за Алуминиум Хром Челик Железо Легури метар тестер

DEN 9461.00
DEN 10512.00

Стока
Достапно.

Гаранција и Гаранција 12 Месеци Гаранција . Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Купи со доверба Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот,ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари bac, ве Молиме контактирајте со нас пред да се врати. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект.5 mm/конкавни 25мм НУ Тип : конвексен 3мм/конкавни 50mm Мин.Примерок Дебелина 0.Радиус на работното парче F Тип : конвексен 1. Повратни информации Што зависат од клиентите задоволство да успее, позитивни повратни информации од 5 ѕвезди е многу важно за нас, ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ни остават позитивен фидбек ( 5 ѕвезди ) ве Молиме да не ни остави негативни повратни информации пред да контактирате со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот, ве молиме да ни помогне да се подобри Други Политики Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. * Автоматско меморијата на калибрација вредност,и автоматски го признаваат супстрат.
Примена : С сонди мерење на дебелина на не-магнетни материјали на магнетни материјали. * Посебен Тип може да обезбеди неколку тип на сонда, мерка може да биде повеќе флексибилност.) * Метрички/кралскиот систем на избор. * Користете USB/RS-232 (ИЗБОРЕН)податоци излез за поврзување со КОМПЈУТЕР. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест. N сонди мерење на дебелина на не-проводници облоги на не-магнетни метали.

Детали

Бренд Име:
cnlandtek
Со Светлото Или Не:
Yes
Број На Модел На:
CM8826F
Принципот:
F Магнетна Индукција
Опсег:
0-1250um/0-50mil
Резолуција:
0.1 Um/Um
Мин.Мерење Област:
6mm
Мин.Примерок Дебелина:
0.3 mm
Температурата На Работа:
0-50C
Оперативен Влажност:
Напојување:
4*1.5 V AAA (А-4)Батерија(не се вклучени)
Свеж

Избор на клиенти