.

.

New
2 Фази Дијамант Керамички Кујнски Нож Sharpeners Острат Камен Домаќинство Острилка Нерѓосувачки Челик Кујнски Ножеви Алатки

2 Фази Дијамант Керамички Кујнски Нож Sharpeners Острат Камен Домаќинство Острилка Нерѓосувачки Челик Кујнски Ножеви Алатки

DEN 159.00
DEN 199.20

Стока
Достапно.


Спецификација :
100% сосема нов
Две фази дизајн : двете крупни и фино брусење
Нерѓосувачки челик со ЕВА не се лизга база за да се обезбеди безбедност острилка
Широко се користи во Нерѓосувачки Челик кујнски ножеви, овошје нож, готвач е нож
Боја : Црвена
Материјал : не ' рѓосувачки челик + пластика
Големина : прибл 19x5x6cm / 7.4x1.9x2.3"
Како да го користите :
Острилка поставени на платформа, одржување на стабилен не се лизга се справи, и други рачни нож. Одлучи да користете еден или два чекори според степенот на алатка тап
Крупни мелење : се користи за поправка лошо оштетени нож, погоден за тап инструмент. Нож во дијамант мелење устата, правилна и еднообразна интензитет и назад, влечење на сечилото забележани сечилото околности, повторете го овој чекор 3-5 пати. Алатка за мелење остри шест месеци пред општите користите kibble еднаш, исто така, според посебните околности.
Фино мелење : Ова е неопходен чекор за да се елиминира burrs на нож-edge, на сечилото е полиран мазна, светла. Употреба, ве молиме обратете се до чекори. Во нормални услови, се препорачува еднаш неделно или секојдневна употреба за да се задржи вашиот остар нож.
Избрише со влажна крпа или исплакнете со вода, а потоа ги суви.
Керамички колони може да се користи за мелење керамички нож .
Пакет се вклучени :
1 x Нож острилка

Детали

Тип:
Sharpeners
сертификација:
CIQ,CE / ЕУ
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Метал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Број На Модел На:
X138-A
Бренд Име:
Favrison
боја:
Црвена
Големина:
approx 19x5x6cm / 7.4x1.9x2.3
Свеж

Избор на клиенти