.

.

New
Бесплатен Превозот! 2pc Логика Ниво Конвертор конвертирате 3.3 V 5V TTL логика на ниво на конверзија двонасочно Меѓусебна Конвертирате СЕНЗОР

Бесплатен Превозот! 2pc Логика Ниво Конвертор конвертирате 3.3 V 5V TTL логика на ниво на конверзија двонасочно Меѓусебна Конвертирате

DEN 122.00
DEN 144.00

Стока
Достапно.

ЗА НАС : имаме многу повеќе производи, pls контактирате доколку ви треба. Се врати превозот е да се плати од страна на Купувачот. Превозот : Ние Брод на Светот, но Италија, Нигерија, Бразил ќе трае долго време на испорака . Превозот, манипулативните и осигурување не се враќа.
Бесплатен Превозот! Логиката Ниво Конвертор го претвара 3.3 V TTL TXO влез и излез 5 V TTL TXI и TXO двонасочно Меѓусебна Конвертирате
Добредојдовте на нашиот магазин, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку е-мејл . понекогаш ние ќе го испрати со рамен пост воздух mail ако само еден ниска цена цел.ние ќе се реши што побрзо. Пред купување, ве Молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно. Купи со доверба Наплата или замена барање е достапна само на барањата во рок од 1 недела по парцела примени & враќање на содржина како истата состојба како што ја добиле.3 V моќ
GND со негативен напојување, две моќ ризница
На RXI внесете го 5v TTL, во RXO излез 3. се надевам да се направи бизнис со вас.5 Х 1,5 см
4, модулот е компатибилен со леб плоча , може да биде директно вметнат во леб одбор
Помош : [ висок напон 5 V низок напон на 3.
плаќање : ние само го прифатат плаќање со кредитна картичка,western union. Предмети вратени ќе бидат тестирани и нова замена ќе биде предаден на купувачот веднаш кога ќе се најдат неисправни. Ние се извинуваме што ние не можат да прифатат други начини на плаќање, како што се чек или поштенска наредби .

Детали

is_customized:
Yes
Тип:
Влажност Сензор
Материјал:
полимер
Употреба:
Потрошувачката На Сензор
Теорија:
Оптички Сензор
Излез:
Аналогни Сензор
Број На Модел На:
1
Свеж

Избор на клиенти