.

.

New
Брз Слободен Брод 20pcs Оригинален германски јазик за heraeus Тенок Филм Отпорник PT1000 2B ниво Platinum Отпорник RTD Сензор Сензор PT1000

Брз Слободен Брод 20pcs Оригинален германски јазик за heraeus Тенок Филм Отпорник PT1000 2B ниво Platinum Отпорник RTD Сензор

DEN 1115.00
DEN 1199.04

Стока
Достапно.


Повратни информации
1. Ние обично знак на стоката како вашата потреба на profomal/комерцијална фактура и ние се обидува да им помогне да се намали или избегне било GST или V.Само неисправни производи ќе бидат понудени на берза. Yes 3~5 работни дена ЕМС Yes 5~10 работни дена Понекогаш може да трае повеќе денови за да стигнат до поради неизвесна причина. А Т или други Увозни даноци, но ние не може да гарантира нема даночни давачки, како што е, зависи од вашата Земја на Увоз Политика.Во повеќето пати објектот ќе стигне до најголемиот број на земји во рок од 8 до 15 работни дена. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress.*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink/waterblock/бакарни цевки/ Thermoelectric Кулер ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
Превозот Метод на Следење на Превозникот Проценува Испорака Забелешка Економија Превозот Сингапур Пост на Yes 8~20 работни дена Понекогаш може да трае повеќе денови за да стигнат до поради неизвесна причина.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потреба
Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски
Функција
Брз Слободен Брод 20pcs/многу Оригинален германски јазик за heraeus тенок филм отпорник PT1000 2 B ниво platinum отпорник RTD Сензор
Основните сензор општи електронски параметри :
Inductance : 20°C , >10 MOhm
кога на 500°C , >1 MOhm
Отпорност на висок притисок : 20°C >1000 V
500°C ,> 25 V
Плаќање & Касата
Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT.

Детали

Бренд Име:
MoreSunsDIY
Употреба:
Сензор На Температура На
Теорија:
Отпор Сензор
Излез:
Дигитален Сензор
is_customized:
Yes
Материјал:
Мешавина
Тип:
Biosensor
Број На Модел На:
PT1000 2B ниво platinum отпорник RTD Сензор
Свеж

Избор на клиенти